Konsultacja


Chirurgia naczyniowa zajmuje się leczeniem patologii chorób naczyń. W naszym organizmie mamy trzy rodzaje naczyń: naczynia tętnicze, żylne, chłonne. W każdych z nich powstają schorzenia, większe lub mniejsze. Nie należy lekceważyć objawów. Czasami takie patologie zagrażają naszemu zdrowiu oraz życiu.

Konsultacja naczyniowa z wykorzystaniem USG metodą Dopplera

Dopplera jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych w leczeniu chorób układu krążenia. Służy do najwcześniejszego wykrycia schorzeń tętnic i żył, które nieleczone prowadzą do zawałów serca, udarów mózgu, a także zatorowości płucnej. Badanie wykrywa nawet najmniejsze schorzenia.

  • skleroterapia – jest to bezinwazyjny zabieg polegający na podaniu specjalnego środka do żyły wywołując jej zamknięcie, tzw. obliteracja żylaków. Podana substancja wywołuje stan zapalny, a w efekcie prowadzi do zamknięcia żyły ( proces zrastania się światła żyły poprzez zwółknienie ścian naczyń krwionośnych). Skleroterapia pod kontrolą USG, pozwala na wnikliwą oceną układu żył głębokich oraz powierzchownych przy pomocy ultrasonografu. Wykorzystywana jest w celu utrzymania bezpieczeństwa przy nakłuwaniu naczyń niewidocznych, osadzonych głębiej. Skleroterapia stosowana jest w leczeniu drobnych zmian, a także w przypadku leczenia schorzeń dużych pni naczyniowych.

Operacja radykalna w zakresie żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej

Leczenie żylaków metodami tradycyjnymi, chirurgicznymi (operacyjne usuwanie żylaków) w niektórych przypadkach jest jedyną metodą na wyleczenie choroby żył, nadciśnienia żylnego, które powoduje chorobę żylakową. Kiedy zmienione żyły nie mogą pełnić swojej funkcji z powodu niewydolności zastawek w obrębie ujść głównych żył powierzchniowych: odpiszczelowej lub odstrzałkowej – jedynym rozwiązaniem jest zabieg operacyjny, który może zapobiec przeciekowi krwi z układu głębokiego do powierzchniowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Niewydolna żyła jest usuwana, a połączone z nią mniejsze obwodnice są podwiązywane. Największym przeciwwskazaniem do wykonania operacji jest proces zakrzepowy głębokich żył, a także ich niedrożność. Metoda ta wykazuje się bardzo dużą skutecznością, bardzo często wykonywana jest w przypadku, kiedy metody mniej inwazyjne np. skleroterapia, nie mogą zostać przeprowadzone.

Cena zabiegu

Zabiegi Cena
Konsultacja  150 zł
Konsultacja z wykorzystaniem USG metodą Dopplera  220zł
Skleroterapia piankowa, pajączki żylne  350zł
Skleroterapia piankowa  600zł
Skleroterapia piankowa żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej pod kontrolą USG od 1 000zł
Miniflebektomia, tradycyjna na małych żyłach  500 - 1 000zł
Operacja radykalna w zakresie żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej od 3 500zł