Zmiany zwyrodnieniowe stawu, dolegliwości bólowe, konflikt podbarkowy, zapalenie błony maziowej, uszkodzenia ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia, rozerwany pierścień rotatorów, niestabilność stawu ramiennego – to tylko niektóre przypadłości, w których diagnostyce oraz leczeniu stosowana jest artroskopia barku. Zabieg ten wykonywany jest w ściśle określonych przypadkach, dlatego decyzję o jego przeprowadzeniu podejmuje lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem oraz dokumentacji medycznej.

Artroskopia barku – Elbląg – prywatnie czy na NFZ?

Ze świadczeń medycznych dostępnych w Klinice Potocki w Braniewie mogą skorzystać zarówno pacjenci z Elbląga, Olsztyna, Iławy, Ostródy, jak i innych miejscowości. Zabiegi wykonywane są w trybie prywatnym i – w przeciwieństwie do świadczeń wykonywanych w ramach kontraktu z NFZ – nie wymagają skierowania. Co więcej, jest to tzw. klinika jednego dnia, co oznacza brak dłuższego pobytu w Braniewie – pacjenci opuszczają klinikę dzień po zabiegu.

Jak przebiega artroskopia barku?

Jest to niezbyt inwazyjny zabieg, który polega na wykonaniu niewielkich nacięć w okolicy stawu, a następnie wprowadzeniu przez uzyskany otwór endoskopu. Jest to specjalne urządzenie o niewielkich rozmiarach wyposażone w mini kamerę. Dzięki temu możliwy jest podgląd stawu na zewnętrznym monitorze. Zabieg ten pozwala nie tylko na diagnostykę i pobranie materiałów do dalszych badań, ale również na przeprowadzenie operacji. Czynności te wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, w niektórych przypadkach możliwe jest również zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Podczas zabiegu pacjent znajduje się w pozycji leżącej (na boku, na zdrowym barku) bądź półsiedzącej (z chorą kończyną ułożoną na specjalnym wyciągu).

Artroskopia barku – Elbląg – cena

Na stronie kliniki znajduje się szczegółowy cennik zabiegów. Należy jednak pamiętać, że ostateczny koszt diagnostyki oraz leczenia uzależniony jest od wielu czynników. Dlatego dokładna cena zostanie pacjentowi przedstawiona podczas konsultacji.

Cennik zabiegów


Artroskopia stawu barkowegoCena
Artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu barkowego (debridemet, tenotomia bicepsa, akromioplastyka, staw obojczykowo – barkowy)5 500 zł
Artroskopowe leczenie niestabilności stawu ramienno – łopatkowego, uszkodzenie głowy długiej bicepsa7 000 zł
Artroskopowe leczenie uszkodzenia stożka rotatorów7 000 zł
Tenodeza mięśnia dwugłowego ramienia6 500 zł

CENY ZABIEGÓW ARTROSKOPOWYCH NIE OBEJMUJĄ KOSZTU IMPLANTÓW. DO CENY NALEŻY DODAĆ KOSZT IMPLANTU W ZALEŻNOŚCI OD ZUŻYCIA

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ