Klinika Potocki w Braniewie jest kliniką jednego dnia. Oznacza to, że zabiegi wykonywane są przy wykorzystywaniu metod o niewielkiej inwazyjności, dzięki czemu nie wymagają dłuższego pobytu w placówce (pacjenci pozostają w klinice maksymalnie 48 godzin). Jednym z takich zabiegów jest artroskopia barku. Mogą z niej skorzystać pacjenci nie tylko z Braniewa, ale też Ełku, Iławy, Ostródy, Trójmiasta i nie tylko.

Artroskopia barku – Ełk – prywatnie czy na NFZ?

W Klinice Potocki zabiegi takie jak diagnostyczno-lecznicza artroskopia barku, leczenie niestabilności stawu ramienno-łopatkowego, tenodeza mięśnia dwugłowego ramienia, a także leczenie uszkodzenia stożka rotatorów przeprowadzane są wyłącznie w trybie prywatnym. W związku z tym, że nie są one wykonywane w ramach kontraktu z NFZ, nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Artroskopia barku – Ełk – cena

Ceny zabiegów wykonywanych w Klinice Potocki w Braniewie w trybie prywatnym zostały zamieszczone w cenniku na stronie internetowej placówki. Ostateczny koszt zależy od indywidualnych czynników, o których pacjent zostanie poinformowany przed skorzystaniem ze świadczenia medycznego.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ zostaje mu podane znieczulenie (zazwyczaj miejscowe, jednak istnieje również możliwość przeprowadzenia operacji pod narkozą). Lekarz wykonuje niewielkie cięcie, która pozwala mu na wprowadzenie pod skórę endoskopu, tj. niewielkiego urządzenia z kamerą. Umożliwia to uzyskanie na zewnętrznym monitorze obrazu wnętrza stawu bez konieczności przeprowadzania inwazyjnej operacji. Metoda ta pozwala nie tylko na diagnostykę oraz pobranie materiału do badań histopatologicznych, ale też przeprowadzenie leczenia.

O czym należy pamiętać po artroskopii?

Pacjentowi zostaną przekazane szczegółowe informacje na temat zaleceń pozabiegowych. Należy pamiętać o ich bezwzględnym przestrzeganiu, co pozwoli zredukować do minimum ryzyko wystąpienia powikłań oraz przyspieszy powrót do pełnej sprawności. Równie ważne jest szybkie rozpoczęcie rehabilitacji.

Cennik zabiegów


Artroskopia stawu barkowegoCena
Artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu barkowego (debridemet, tenotomia bicepsa, akromioplastyka, staw obojczykowo – barkowy)5 500 zł
Artroskopowe leczenie niestabilności stawu ramienno – łopatkowego, uszkodzenie głowy długiej bicepsa7 000 zł
Artroskopowe leczenie uszkodzenia stożka rotatorów7 000 zł
Tenodeza mięśnia dwugłowego ramienia6 500 zł

CENY ZABIEGÓW ARTROSKOPOWYCH NIE OBEJMUJĄ KOSZTU IMPLANTÓW. DO CENY NALEŻY DODAĆ KOSZT IMPLANTU W ZALEŻNOŚCI OD ZUŻYCIA

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ