Jednym z najbardziej narażonych na powstanie urazów elementów ludzkiego ciała jest staw barkowy. Charakteryzuje się on znacznym stopniem skomplikowania budowy oraz mechanizmu działania, dlatego leczenie urazów i schorzeń w jego obrębie wymaga często zastosowania inwazyjnych metod. Alternatywę dla tych operacji stanowi artroskopia barku o niewielkim stopniu inwazyjności. Zabieg ten wykonywany jest w Klinice Potocki w Braniewie.

Artroskopia barku – Iława – prywatnie czy na NFZ?

Klinika Potocki w Braniewie nie posiada kontraktu z NFZ na wykonywanie artroskopii. Oznacza to, że zabiegi te wykonywane są wyłącznie prywatnie. Nie jest zatem wymagane skierowanie lekarskie – wystarczy umówić się na konsultację u naszego ortopedy, który podejmie decyzję o sposobie diagnostyki oraz leczenia.

Ze względu na to, że zabiegi wykonywane są w trybie jednego dnia, nie jest konieczny dłuższy pobyt zarówno w placówce, jak i w samym Braniewie (pacjent opuszcza klinikę następnego dnia). Dlatego z pomocy świadczonej przez Klinikę Potocki mogą skorzystać również pacjenci z Iławy, Ełku, Ostródy, Trójmiasta, Olsztyna oraz innych miejscowości.

Artroskopia barku – Iława – cena

Na stronie internetowej znajduje się szczegółowy cennik zawierający informacje na temat kosztów oraz zakresu poszczególnych zabiegów. Przed podjęciem leczenia lekarz poinformuje pacjenta o dostępnych rozwiązaniach oraz związanych z nimi kosztach.

Jak przebiega artroskopia barku?

Jest to zabieg o małej inwazyjności – wystarczy niewielkie nacięcie, by lekarz mógł wprowadzić do stawu wziernik, tj. urządzenie o małych rozmiarach wyposażone w specjalną kamerkę. Dzięki temu lekarz uzyskuje pełen obraz na zewnętrznym monitorze, co umożliwia nie tylko diagnostykę, ale też przeprowadzenie operacji mającej na celu naprawę struktur, które uległy uszkodzeniu. Pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ zostaje mu podane znieczulenie miejscowe. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest także podanie narkozy.

Po zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza oraz jak najszybciej rozpocząć rehabilitację. Pacjenci z Iławy oraz innych miast muszą również pamiętać, że przez pewien czas po zabiegu nie będą mogli prowadzić auta – dlatego warto odwiedzić klinikę z osobą towarzyszącą, która zadba o bezpieczny powrót.

Cennik zabiegów


Artroskopia stawu barkowegoCena
Artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu barkowego (debridemet, tenotomia bicepsa, akromioplastyka, staw obojczykowo – barkowy)5 500 zł
Artroskopowe leczenie niestabilności stawu ramienno – łopatkowego, uszkodzenie głowy długiej bicepsa7 000 zł
Artroskopowe leczenie uszkodzenia stożka rotatorów7 000 zł
Tenodeza mięśnia dwugłowego ramienia6 500 zł

CENY ZABIEGÓW ARTROSKOPOWYCH NIE OBEJMUJĄ KOSZTU IMPLANTÓW. DO CENY NALEŻY DODAĆ KOSZT IMPLANTU W ZALEŻNOŚCI OD ZUŻYCIA

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ