Podstawową metodą zarówno diagnostyki, jak i leczenia urazów oraz schorzeń stawu barkowego wykorzystywaną w Klinice Potocki w Braniewie jest artroskopia barku. Jest to zabieg o małej inwazyjności, który wymaga wykonania jedynie niewielkiego nacięcia umożliwiającego wprowadzenie endoskopu do wnętrza stawu.

Artroskopia barku – Olsztyn i nie tylko

Choć Klinika Potocki znajduje się w Braniewie, z jej usług mogą skorzystać także pacjenci z Olsztyna, Trójmiasta, Iławy i wielu innych miejscowości. Zabiegi nie wymagają dłuższej hospitalizacji i pacjenci opuszczają placówkę następnego dnia.

Jak przebiega zabieg?

Ze względu na konieczność wykonania niewielkiego nacięcia, pacjentowi zostaje wcześniej zaaplikowane znieczulenie miejscowe (w wyjątkowych sytuacjach możliwe jest również zastosowanie znieczulenia ogólnego). Po wykonaniu nacięcia lekarz wprowadza do otworu specjalne urządzenie (endoskop), które pozwala uzyskać dokładny obraz na monitorze. Umożliwia to nie tylko diagnostykę, ale też pobranie materiału do badań czy nawet przeprowadzenie leczenia.

Wskazania do zabiegu

W Klinice Potocki w Braniewie metoda ta wykorzystywana jest nie tylko w celu diagnostyczno-leczniczej artroskopii barku, ale też w leczeniu niestabilności stawu ramienno-łopatkowego, leczeniu uszkodzenia stożka rotatorów, a także w tenodezie mięśnia dwugłowego ramienia.

Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są między innymi:

  • zmiany zwyrodnieniowe stawu,
  • niestabilność stawu ramiennego,
  • uszkodzenia ścięgien pierścienia rotatorów,
  • zapalenie błony maziowej,
  • zespół bólu podbarkowego.

Artroskopia barku – Olsztyn – prywatnie czy na NFZ?

Zabieg ten przeprowadzany jest w Klinice Potocki wyłącznie w trybie prywatnym. Nie współpracujemy w tym zakresie z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego też nie wymagamy skierowania lekarskiego. Należy jednak pamiętać, że o przeprowadzeniu zabiegu zdecyduje lekarz na podstawie wywiadu medycznego oraz analizy dokumentacji medycznej.

Cena zabiegu została zamieszczona w cenniku kliniki. Przed badaniem i leczeniem pacjent zostanie poinformowany o dokładnych kosztach.

Cennik zabiegów


Artroskopia stawu barkowegoCena
Artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu barkowego (debridemet, tenotomia bicepsa, akromioplastyka, staw obojczykowo – barkowy)5 500 zł
Artroskopowe leczenie niestabilności stawu ramienno – łopatkowego, uszkodzenie głowy długiej bicepsa7 000 zł
Artroskopowe leczenie uszkodzenia stożka rotatorów7 000 zł
Tenodeza mięśnia dwugłowego ramienia6 500 zł

CENY ZABIEGÓW ARTROSKOPOWYCH NIE OBEJMUJĄ KOSZTU IMPLANTÓW. DO CENY NALEŻY DODAĆ KOSZT IMPLANTU W ZALEŻNOŚCI OD ZUŻYCIA

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ