Dzięki wykonaniu niewielkich nacięć możliwe jest wprowadzenie do stawu endoskopu, a tym samym przeprowadzenie zarówno diagnostyki, jak i leczenia. Wykonywana w Klinice Potocki w Braniewie artroskopia barku jest zabiegiem o niewielkiej inwazyjności, dzięki czemu stanowi alternatywę dla klasycznych operacji. Co więcej, zabieg ten nie wymaga dłuższej hospitalizacji i pacjent opuszcza placówkę następnego dnia.

Artroskopia barku – Ostróda i nie tylko

Klinika Potocki w Braniewie jest tzw. kliniką jednego dnia. Zabiegi przeprowadzane są przy wykorzystaniu metod o niskim stopniu inwazyjności, dzięki czemu pacjent opuszcza placówkę w ciągu maksymalnie 48 godzin. Dlatego mogą z nich skorzystać nie tylko pacjenci z Braniewa i okolicy, ale też z Ostródy, Ełku, Iławy, Trójmiasta i nie tylko.

Artroskopia barku – przebieg

Zabieg ten polecany jest pacjentom z urazami oraz schorzeniami stawu barkowego. Wykonanie niewielkich nacięć i wprowadzenie do stawu endoskopu z kamerką umożliwia nie tylko dokonanie diagnostyki czy też pobranie materiału biologicznego do dalszych badań, ale też przeprowadzenie leczenia. Podczas zabiegu pacjent jest przytomny i znajduje się w pozycji leżącej lub półsiedzącej. W większości przypadków stosowane jest znieczulenie miejscowe, ale możliwe jest również zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Po zabiegu należy pamiętać o ochronie stawu przed urazami. Zalecane jest unieruchomienie stawu na przykład poprzez noszenie temblaka lub ortezy. Przez kilka tygodni trzeba ponadto unikać zamoczenia rany oraz dbać o opatrunki. Należy również jak najszybciej rozpocząć rehabilitację – zgodnie z indywidualnymi zaleceniami.

Artroskopia barku – Ostróda – cena

Na stronie internetowej kliniki znajduje się szczegółowy cennik. Należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego o ostatecznej cenie zabiegu pacjent zostanie poinformowany po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i zebraniu przez lekarza niezbędnych informacji.

Artroskopia barku – Ostróda – prywatnie czy na NFZ?

Klinika Potocki w Braniewie świadczy w tym zakresie usługi medyczne jedynie w trybie prywatnym. W związku z tym nie jest wymagane skierowanie lekarskie (w przeciwieństwie do zabiegów refundowanych przez NFZ). Rezerwacji terminu konsultacji można dokonać telefonicznie, mailowo lub osobiście w placówce w Braniewie.

Cennik zabiegów


Artroskopia stawu barkowegoCena
Artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu barkowego (debridemet, tenotomia bicepsa, akromioplastyka, staw obojczykowo – barkowy)5 500 zł
Artroskopowe leczenie niestabilności stawu ramienno – łopatkowego, uszkodzenie głowy długiej bicepsa7 000 zł
Artroskopowe leczenie uszkodzenia stożka rotatorów7 000 zł
Tenodeza mięśnia dwugłowego ramienia6 500 zł

CENY ZABIEGÓW ARTROSKOPOWYCH NIE OBEJMUJĄ KOSZTU IMPLANTÓW. DO CENY NALEŻY DODAĆ KOSZT IMPLANTU W ZALEŻNOŚCI OD ZUŻYCIA

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ