Korekta powiek Elbląg | Blepharoplastyka powiek górnych i dolnych Elbląg

Celem medycyny estetycznej jest nie tylko opóźnienie oznak starzenia, ale też poprawa jakości życia. Defekty takie jak opadająca powieka czy też worki pod oczami potrafią bowiem ograniczać pole widzenia i powodować uczucie dyskomfortu. Rozwiązanie tego problemu stanowi blepharoplastyka, czyli lifting powiek.

Korekta powiek – wskazania

Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w różnym wieku. Problem ten pojawia się bowiem nie tylko w wyniku starzenia się skóry i często dotyka również osoby młode. Może to być efekt niewłaściwej diety, niezdrowego trybu życia, a także predyspozycji genetycznych. Co więcej, lifting zalecany jest nie tylko ze względów estetycznych, ale też dla poprawy komfortu pacjenta – nadmiar skóry może powodować między innymi zaburzenia widzenia.

Operacja powiek – przeciwwskazania

Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej poprzedzony jest konsultacją lekarską oraz wywiadem medycznym. Konieczne jest również wykonanie badań takich jak morfologia, APTT czy też poziom elektrolitów – lekarz może zlecić także wykonanie dodatkowych badań, jeśli uzna to za niezbędne do kwalifikacji pacjenta do korekcji. Pozwoli to na wykluczenie przeciwwskazań, do których należą między innymi:

– cukrzyca,

– zaburzenia krzepliwości krwi,

– nadczynność tarczycy,

– nieustabilizowane nadciśnienie,

– aktywne infekcje,

– choroby serca,

– ciąża, okres laktacji,

– niektóre choroby oczu.

Podnoszenie powiek w Klinice Potocki w Braniewie

Korekcja wymaga wykonania cięcia, dlatego zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (w szczególnych przypadkach może zostać zastosowane również znieczulenie ogólne). Lekarz wykonuje cięcie w fałdzie skóry, by ewentualne blizny nie były widoczne. Po usunięciu nadmiaru skóry zakładane są szwy, które lekarz ściągnie po 7 dniach. W ciągu kilku pierwszych dób mogą pojawić się zasinienia i obrzęki, które stopniowo się wchłoną. Można w tym czasie stosować zimne kompresy, które powinny przynieść ulgę. Należy również pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu zaleceń przekazanych przez lekarza.

Plastyka powiek górnych i dolnych – Elbląg i okolice

Choć Klinika Potocki znajduje się w Braniewie, to z możliwości operacji mogą skorzystać pacjenci także z takich miejscowości jak Elbląg, Ełk, Iława, Ostróda, Gdańsk i nie tylko. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, dzięki czemu pacjenci unikają niedogodności związanych z koniecznością zorganizowania pobytu w klinice. Tego samego dnia pacjent opuszcza placówkę i wraca do domu. Osoby dojeżdżające z Elbląga oraz innych miejscowości muszą jednak pamiętać, że w dniu wykonanej korekcji nie mogą już prowadzić samochodu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest przyjazd do kliniki wraz z osobą towarzyszącą.

ZabiegiCena
Korekcja podwijania i odwijania powiek1 200 zł
Korekcja plastyczna powiek górnych3 200 zł
Korekcja plastyczna powiek dolnych3 200 zł
Korekcja plastyczna powiek górnych i dolnych6 200 zł

Więcej informacji na temat Korekty powiek przeczytasz TUTAJ