Korekta powiek Olsztyn | Blepharoplastyka powiek górnych i dolnych Olsztyn

Proces starzenia się skóry, predyspozycje genetyczne, niezdrowy tryb życia – to tylko niektóre z czynników przyczyniających się do tego, że nasze spojrzenie traci młody wygląd. Tzw. worki pod oczami oraz opadająca górna powieka stanowią jednak problem nie tylko natury estetycznej. Defekty te mogą między innymi powodować uczucie dyskomfortu, a także zaburzać proces widzenia.

Plastyka powiek górnych i dolnych – Olsztyn i nie tylko

Klinika Potocki w Braniewie oferuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak korekcja powiek (określana także jako ich podnoszenie bądź blepharoplastyka). Ze względu na to, że operację wykonujemy w trybie jednego dnia, mogą z niej skorzystać również pacjenci z Olsztyna, Ostródy, Iławy, Trójmiasta i nie tylko. Nie jest wymagana hospitalizacja i tego samego dnia pacjent opuszcza klinikę. Należy jednak pamiętać, że tego dnia nie wolno już prowadzić samochodu, dlatego warto wybrać się na operację z osobą towarzyszącą.

Na czym polega podniesienie/korekta powiek?

Korekcja zalecana jest w przypadku nadmiaru skóry oraz przepukliny tkanki tłuszczowej oczodołu. Chirurg wykonuje nacięcie w fałdzie skóry bądź poniżej linii rzęs, dzięki czemu nie należy obawiać się widocznych blizn po zabiegu. Po wycięciu nadmiaru skóry zakładane są szwy, które lekarz ściąga zazwyczaj po 7 dniach.

Lifting powiek – zalecenia pozabiegowe

Należy pamiętać, że efekt liftingu nie będzie widoczny od razu. Tuż po operacji mogą pojawić się obrzęki oraz sińce, które znikną samoistnie. Dla zniwelowania tych dolegliwości można stosować zimne kompresy. Ostateczny efekt można zaobserwować dopiero po całkowitym wygojeniu rany, tj. od 2 do 6 miesięcy od operacji. By przyspieszyć ten proces, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarskich, jak na przykład:

– ochrona oczu przed słońcem i stosowanie okularów przeciwsłonecznych przez miesiąc,

– unikanie wysiłku fizycznego przez 3 tygodnie,

– zrezygnowanie z alkoholu oraz palenia papierosów przez minimum 2 doby,

– spanie z głową powyżej tułowia przez tydzień,

– zrezygnowanie z makijażu przez minimum 14 dni (make-up można nałożyć dopiero 7-10 dni po zdjęciu szwów).

ZabiegiCena
Korekcja podwijania i odwijania powiek1 200 zł
Korekcja plastyczna powiek górnych3 200 zł
Korekcja plastyczna powiek dolnych3 200 zł
Korekcja plastyczna powiek górnych i dolnych6 200 zł

Więcej informacji na temat Korekty powiek przeczytasz TUTAJ