Korekta powiek Ostróda | Blepharoplastyka powiek górnych i dolnych Ostróda

Z wiekiem skóra traci elastyczność, co przyczynia się do powstania między innymi tzw. worków pod oczami oraz opadającej powieki. Przyczyną tej dolegliwości może być również niezdrowy tryb życia, a także predyspozycje genetyczne. Dlatego problem ten dotyka osoby w różnym wieku. Nie należy go bagatelizować, ponieważ nadmiar skóry w okolicach oczu może doprowadzić na przykład do ograniczenia pola widzenia.

Zabieg na powieki – wskazania i przebieg

Worki pod oczami, utrata napięcia skóry w okolicach oczu, przepuklina tkanki tłuszczowej oczodołu – sposób na usunięcie tych dolegliwości stanowi podniesienie powiek. Jest to operacja polegająca na wycięciu nadmiaru skóry, co pozwoli odzyskać odpowiednie napięcie, wygładzi skórę w okolicach oczu, a także poprawi komfort widzenia (nadmiar skóry w tej części twarzy może przysłaniać pole widzenia). Na koniec zabiegu lekarz zakłada szwy, które zostaną zdjęte po 7 dniach. Pacjentowi zostaną również przekazane szczegółowe zalecenia pozabiegowe.

Lifting powiek – jak przygotować się do zabiegu?

By zredukować do minimum ryzyko wystąpienia powikłań, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza. W trakcie wizyty kwalifikacyjnej należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych, jak i występujących dolegliwościach. Informacje te pomogą lekarzowi w podjęciu decyzji o możliwości wykonania liftingu. Może być również konieczne wykonanie dokładniejszej diagnostyki.

Pacjenci zakwalifikowani do plastyki skóry okolic oczu muszą pamiętać między innymi o odstawieniu leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych minimum 10 dni przed operacją. Część z nich może bowiem powodować zaburzenia krzepliwości krwi, które stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Bardzo ważne jest również zrezygnowanie z palenia papierosów minimum miesiąc wcześniej oraz wykonanie takich badań jak morfologia, APTT, poziom elektrolitów i innych zleconych przez lekarza.

Plastyka powiek górnych i dolnych – Ostróda i nie tylko

Lifting wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga dłuższego pobytu w placówce. Tego samego dnia pacjent opuszcza klinikę i może wrócić do domu. Należy jednak pamiętać, żeby pojawić się w placówce po 7 dniach celem zdjęcia szwów. Pacjenci dojeżdżający do Kliniki Potocki w Braniewie z Ostródy i innych miejscowości, muszą również pamiętać, że w dniu przeprowadzonej operacji nie będą mogli prowadzić auta i samodzielnie wrócić do domu – dlatego warto wybrać się na lifting z osobą towarzyszącą, która zapewni bezpieczny powrót.

ZabiegiCena
Korekcja podwijania i odwijania powiek1 200 zł
Korekcja plastyczna powiek górnych3 200 zł
Korekcja plastyczna powiek dolnych3 200 zł
Korekcja plastyczna powiek górnych i dolnych6 200 zł

Więcej informacji na temat Korekty powiek przeczytasz TUTAJ