Pogorszenie ostrości widzenia, nadwrażliwość na światło, zaburzenia postrzegania kolorów – to tylko niektóre z objawów mogących świadczyć o zmętnieniu naturalnej soczewki ocznej. Choroba ta określana jest jako zaćma, znana również pod nazwą katarakta. Jest to poważne zaburzenie wzroku, które nieleczone nie tylko powoduje dyskomfort w codziennym życiu, ale też może doprowadzić do ślepoty.

Leczenie zaćmy – Elbląg i okolice

Choroba ta jest uleczalna, a jedyną metodą jej leczenia jest operacja polegająca na usunięciu naturalnej, zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej soczewką sztuczną. Zanim jednak dojdzie do zabiegu, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki oraz wywiadu z pacjentem. Dodatkowo, nawet pacjenci ze skierowaniem do zabiegu muszą odbyć wizytę kwalifikacyjną, podczas której okulista oceni, czy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu. Niezbędne będzie również wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań.

W trakcie wizyty kwalifikacyjnej wykonane zostaną badania dna oka, ostrości wzroku, ciśnienia wewnątrzgałkowego, pola widzenia, oka w lampie szczelinowej, a także biometria oka oraz pachymetria rogówki. Przed zabiegiem natomiast konieczne będzie wykonanie EKG spoczynkowego, morfologii, OB, badanie krzepliwości krwi, HBS i HCV oraz innych badań zleconych przez lekarza.

Operacja zaćmy – Elbląg i okolice – prywatnie i na NFZ

Do tej pory w Klinice Potocki w Braniewie można było skorzystać z możliwości leczenia zaćmy jedynie prywatnie. Od połowy sierpnia 2019 roku dostępna jest również możliwość skorzystania z zabiegów refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dotyczy to pacjentów ubezpieczonych posiadających ważne skierowanie na operację. Jednak także w tym przypadku obowiązuje wcześniejsza konsultacja lekarska celem kwalifikacji do zabiegu.

Operacja zaćmy w Klinice Potocki

Choć nasza klinika znajduje się w Braniewie, świadczenia medyczne kierujemy także do pacjentów z Elbląga, Olsztyna, Ełku, Iławy, Ostródy i nie tylko. Zabiegi wykonujemy zarówno w trybie prywatnym, jak i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zabieg nie wymaga hospitalizacji i pacjenci mogą opuścić naszą placówkę nawet godzinę po operacji (cały pobyt w klinice trwa zazwyczaj 4 godziny).

Cena zabiegu

ZabiegiCena
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki zwijanej3 000 zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki żółtej3 500zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki naturalnej IQ4 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu Toric5 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do patrzenia w dal i czytania Restor6 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu oraz patrzenia w dali czytania Restor Toric8 000zł

Więcej na temat zaćmy przeczytasz TUTAJ