Zaburzenie ostrości widzenia pomimo noszenia okularów korekcyjnych, wyblakłe kolory, problem z oceną odległości, zez, przebłyski podczas patrzenia na źródło światła – to tylko niektóre z objawów mogących świadczyć o tym, że to najwyższa pora na leczenie zaćmy.

Od 13 sierpnia 2019 roku Klinika Potocki w Braniewie współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie leczenia zaćmy. Dotychczas operacje wszczepienia sztucznej soczewki w miejsce zmętniałej wykonywane były jedynie w trybie prywatnym.

Operacja zaćmy – Ełk i okolice – prywatnie i nie tylko

Pacjenci z zaćmą muszą przejść dokładną diagnostykę celem kwalifikacji do zabiegu. Oznacza to, że nawet osoby posiadające ważne skierowanie na operację muszą w pierwszej kolejności udać się na wizytę kwalifikacyjną. Na podstawie wywiadu z pacjentem, analizy dokumentacji medycznej oraz przeprowadzonych badań, lekarz podejmie decyzję o kwalifikacji do zabiegu. Jeśli będzie konieczne poszerzenie diagnostyki, okulista zleci wykonanie konkretnych badań.

Niezależnie od tego, czy leczenie przeprowadzane jest prywatnie, czy też w ramach NFZ, czas oczekiwania na zabieg wynosi nie dłużej niż 30 dni od dnia pomyślnej kwalifikacji. Z leczenia w naszej klinice mogą skorzystać pacjenci nie tylko z Braniewa, Ełku, Olsztyna i innych okolicznych miejscowości, ale i z całego kraju.

Operacja zaćmy – Ełk i okolice

Zabiegi w Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są w trybie jednodniowym, co oznacza brak konieczności hospitalizacji. W dniu zabiegu pacjent spędza w placówce zazwyczaj około 4 godziny. Bardzo ważne jest, by po opuszczeniu kliniki nie prowadzić samochodu oraz unikać wysiłku fizycznego. Szczegółowe zalecenia przed- i pozabiegowe pacjent uzyska w trakcie wizyty kwalifikacyjnej.

Operacja zaćmy trwa zazwyczaj około 20 minut. Pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych, ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Naturalna, zmętniała soczewka poddawana jest rozdrobnieniu dzięki użyciu ultradźwięków, a następnie zostaje usunięta i zastąpiona sztuczną soczewką dopasowaną do potrzeb konkretnego pacjenta.

Cena zabiegu

ZabiegiCena
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki zwijanej3 000 zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki żółtej3 500zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki naturalnej IQ4 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu Toric5 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do patrzenia w dal i czytania Restor6 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu oraz patrzenia w dali czytania Restor Toric8 000zł

Więcej na temat zaćmy dowiesz się TUTAJ