Pacjenci odczuwający pogorszenie widzenia, powinni niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Szczególnie niepokojące mogą być takie objawy jak zaburzenia kontrastu, zamglony obraz, nadwrażliwość na światło czy też zez. Problemy te mogą bowiem oznaczać, że mamy do czynienia z zaćmą, która wymaga leczenia operacyjnego.

Operacja zaćmy – Ostróda i okolice

Klinika Potocki w Braniewie zajmuje się leczeniem zaćmy w trybie jednodniowym. Oznacza to, że pacjent przebywa w klinice maksymalnie 4 godziny (przygotowanie + zabieg). Choć nie jest konieczna hospitalizacja, pacjent musi pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu zaleceń lekarskich. Po zabiegu nie wolno prowadzić auta, należy unikać wysiłku fizycznego, a także trzeba pamiętać o szczególnej higienie oczu. Szczegółowe zalecenia przedstawi pacjentowi lekarz.

Sama operacja trwa zazwyczaj około 15-20 minut i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki wykorzystaniu fal ultradźwiękowych naturalna, zmętniała soczewka zostaje rozdrobniona, co ułatwia jej usunięcie. W jej miejsce zostaje wszczepiona sztuczna soczewka – dopasowana do konkretnego pacjenta pod kątem mocy i innych parametrów podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Leczenie w trybie prywatnym i na NFZ

Do tej pory w naszej klinice leczenie zaćmy odbywało się wyłącznie w trybie prywatnym. Od 13 sierpnia 2019 roku możliwe jest również skorzystanie z pomocy medycznej w tym zakresie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od trybu, pacjenci muszą w pierwszej kolejności odbyć wizytę kwalifikacyjną. Dopiero na podstawie wywiadu lekarskiego oraz wykonanych badań lekarz podejmie ostateczną decyzję o kwalifikacji do zabiegu i wpisaniu pacjenta na listę oczekujących.

Leczenie zaćmy – Ostróda i okolice

Klinika Potocki zlokalizowana jest w Braniewie, jednak swoje usługi medyczne kieruje do pacjentów zarówno z Braniewa, Ostródy, Iławy, Ełku, Olsztyna, jak i innych miejscowości. Należy pamiętać, że w przypadku chęci skorzystania z zabiegu na NFZ konieczne jest posiadanie ważnego skierowania lekarskiego.

Cena zabiegu

ZabiegiCena
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki zwijanej3 000 zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki żółtej3 500zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki naturalnej IQ4 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu Toric5 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do patrzenia w dal i czytania Restor6 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu oraz patrzenia w dali czytania Restor Toric8 000zł

Więcej na temat zaćmy dowiesz się TUTAJ