Dzięki usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną, możliwe jest przywrócenie prawidłowego widzenia osobom borykającym się z zaćmą. Operacja jest jedyną metodą leczenia tej choroby. W Klinice Potocki w Braniewie zabieg wykonywany jest w trybie jednodniowym i nie wymaga hospitalizacji.

Leczenie zaćmy – kiedy jest konieczne?

Wszelkie zaburzenia wzroku powinny być na bieżąco konsultowane z lekarzem. Jest to szczególnie ważne w przypadku zaćmy, ponieważ nieleczona może doprowadzić do ślepoty. Odpowiednio wcześnie podjęte działania mogą nie tylko zapobiec utracie wzroku, ale też przywrócić komfort widzenia.

Zmętnienie soczewki oka objawia się między innymi takimi dolegliwościami jak:

  • zaburzenie ostrości widzenia,
  • zjawisko olśnienia podczas patrzenia na źródło światła,
  • zaburzenia postrzegania kolorów,
  • łzawienie i swędzenie oczu,
  • zez,
  • problemy z oceną odległości.

Ostateczną decyzję o konieczności podjęcia leczenia podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Jest ona obowiązkowa również w przypadku pacjentów posiadających skierowanie na zabieg.

Operacja zaćmy – Tczew i nie tylko

Sam zabieg trwa 15-20 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent spędza w placówce łącznie (wraz z przygotowaniem) 4 godziny, po czym może opuścić klinikę. Nie jest konieczny dłuższy pobyt w placówce, dlatego z zabiegu mogą skorzystać także pacjenci spoza Braniewa. Klinika Potocki świadczy usługi medyczne dla osób z Tczewa, Trójmiasta, Słupska, a także innych miejscowości.

Operacja zaćmy – prywatnie oraz na NFZ

Od sierpnia 2019 roku proponujemy naszym pacjentom leczenie zaćmy nie tylko prywatnie, ale również na NFZ. Pacjenci, którzy chcą skorzystać z refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia, muszą posiadać ważne skierowanie na operację. Niezależnie od trybu, niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna stanowiąca podstawę do podjęcia decyzji o wpisaniu na listę pacjentów oczekujących.

Cena zabiegu

ZabiegiCena
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki zwijanej3 000 zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki żółtej3 500zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki naturalnej IQ4 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu Toric5 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do patrzenia w dal i czytania Restor6 000zł
Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu oraz patrzenia w dali czytania Restor Toric8 000zł

Więcej na temat zaćmy TUTAJ