Operacja zaćmy NFZ - Leczenie i zabieg usunięcia zaćmy NFZ

Od 13 sierpnia w Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy z NFZ. Pierwsze zabiegi, poprzedzone kwalifikacją do zabiegu, już we wrześniu tego roku. Uwaga! Drogi pacjencie, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy oraz konsultacje 517 255 005.

Klinika Potocki wykonuje zabiegi zaćmy refundowane w ramach NFZ. W celu wpisania się na listę oczekujących na zabieg refundowany, należy zgłosić się do placówki – Klinika Potocki ze skierowaniem na operację usunięcia zaćmy. W pierwszej kolejności Pacjent umawiany jest na bezpłatne badanie diagnostyczne, które potwierdzi rozpoznanie na skierowaniu. Po pozytywnej kwalifikacji Pacjent wpisywany jest na listę osób oczekujących.

W obecnej chwili Klinika Potocki dopiero rozpoczyna współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia, co umożliwia pacjentom wykonanie zabiegu w terminie nie dłuższym niż 30 dni od kwalifikacji. Placówka dotychczas specjalizowała się w operacjach usuwania zaćmy w trybie prywatnym. Odznacza się dużym zapleczem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, a także nowoczesnym sprzętem medycznym. Więcej informacji znajdą Państwo w linku.

Zaćma to choroba, z którą boryka się 70% osób powyżej 75 roku życia. Nie jest to jednak wyznacznik, ponieważ schorzenie to dotyczy coraz młodszych osób. Nieleczona zaćma prowadzi do ślepoty.
Katarakta to choroba uleczalna. Jedyna metoda leczenia stosowana na całym świecie to zabieg chirurgiczny, tzw. fakoemulsyfikacja. Jest to usuwanie zaćmy (zmętniałej soczewki) za pomocą wibracji ultradźwiękowych, które rozdrabniają zmętniałą soczewkę w oku. W jej miejsce wstawiana jest nowa sztuczna soczewka.
W Klinice Potocki zabiegi zaćmy odbywają się w procedurze jednodniowej. Sam zabieg trwa w przedziale czasowym 15-20 minut. Około 3-4 godziny zajmuje cała procedura. Po około czterech godzinach pacjent może opuścić szpital, a po kilku dniach może powrócić do wykonywania większości czynności życia codziennego.

Uwaga! Drogi pacjencie, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy oraz konsultacje: 517 255 005

Link do artykuły https://www.portel.pl/wiadomosci/operacje-zacmy-w-ramach-nfz-w-klinice-potocki/113416?sh=1