Zabiegi plastyczne to popularny sposób na poprawę komfortu życia i samopoczucia. Kojarzone były dotychczas głównie z tymi, które mają na celu poprawę nie tylko kształtów twarzy czy ciała, a rzadziej — również funkcjonalności określonych okolic. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że takie zabiegi zdominowały w ostatnich latach również ginekologię estetyczną. Jedną z usług świadczonych w tym zakresie jest powiększenie Punktu G, zwane również augmentacją Punktu G i polegające na niechirurgicznym uwydatnieniu i ujędrnieniu struktur przedniej ściany pochwy.
Punkt G — za co odpowiada i gdzie jest zlokalizowany?
Orgazm jest zjawiskiem bardzo indywidualnym. Zarówno techniki jego osiągania, jak i intensywność odczuwania są różne u każdej kobiety. Wiele pań odczuwa bardzo niską satysfakcję z współżycia lub zmaga się z całkowitym brakiem zdolności do osiągnięcia orgazmu. Niezdolność ta bywa wrodzona, ale może być także wywołana czynnikami zewnętrznymi. Mogą być one psychogenne (związane ze stresem, problemami w relacji, zmęczeniem czy traumą) lub też somatyczne (wynikające ze zmian poporodowych, braku kurczliwości mięśni Kegla czy nieprawidłowości anatomicznych). Brak satysfakcji z życia seksualnego prowadzi często do frustracji, poczucia winy, obniżenia komfortu życia. Istnieje jednak sposób na poradzenie sobie z tym problemem, a jest nim powiększenie Punktu G. Stanowi on niewielkich rozmiarów obszar zlokalizowany w obrębie przedniej ściany pochwy. Szacunkowo ma rozpiętość około półtora do dwóch centymetrów. To właśnie w tym punkcie zbiegają się zakończenia nerwowe, naczynia krwionośne i gruczoły, których połączenie jest zwykle wysoce wrażliwe na kontakt fizyczny.
Na czym polega powiększenie Punktu G?
Warto w tym miejscu odpowiedzieć na pytanie, na czym polega powiększenie Punktu G? Jest to niechirurgiczny zabieg, który może trwale poprawić doznania z przeżywanych stosunków seksualnych. Poprawia wrażliwość wspomnianego punktu na odczuwanie bodźców, a co za tym idzie – sprawia, że osiągnięcie orgazmu staje się możliwe lub zwiększona zostaje jego intensywność.
Powiększenie Punktu G opiera się na metodzie niechirurgicznej – zabieg przeprowadzany jest poprzez wykonanie iniekcji z kwasem hialuronowym dokładnie w tym miejscu, które wymaga nabycia nieco większej wrażliwości. Po takim zabiegu jedna z erogennych stref ciała kobiety – znana także jako ta najbardziej erogenna – może odzyskać swoje pierwotne przeznaczenie i gwarantować satysfakcję z kontaktów intymnych.
Powiększenie Punktu G – przeciwwskazania
Podobnie, jak każdy zabieg medyczny, powiększenie Punktu G może nie być wskazane w kilku przypadkach. Głównym powodem, dla którego zabieg nie może się odbyć, jest ciąża bądź czas, kiedy pacjentka karmi piersią. Niewskazany jest również w czasie comiesięcznych krwawień. Bardzo poważne przeciwwskazanie stanowi także choroba nowotworowa, ponieważ zbyt mocno osłabia organizm i nie daje pewności co do tego, jak ciało zareaguje na przyjęcie preparatu, który może zresztą kolidować z przyjmowanymi lekami. Alergie na składniki iniekcji również są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, podobnie, jak przerwanie ciągłości skóry, zakażenia grzybicze oraz infekcje intymne.
Jednak mimo istniejącej stałej listy przeciwwskazań każdorazowo zabieg poprzedzany jest konsultacją ginekologiczną. To właśnie podczas spotkania z lekarzem pacjentka poddawana jest badaniu i wnikliwemu wywiadowi, który umożliwi oszacowanie ewentualnego ryzyka i uszczegółowienie planowanych czynności.
Powiększenie Punktu G — dla kogo?
Na zabieg augmentacji decydują się przede wszystkim panie, które mają trudność z odczuwaniem bodźców określanych jako orgazm, wynikającą z faktu, że ta ważna strefa erogenna, jaką jest Punkt G, jest w ich przypadku zbyt mała. Zabieg ginekologii estetycznej, jakim jest powiększenie Punktu G, może ten defekt zniwelować, uwypuklając i ujędrniając to miejsce, a w efekcie — wpływając na znaczną poprawę życia seksualnego. Na augmentację decydują się także panie chcące wzmocnić lub poprawić doznania seksualne.