Chirurgia ogólna

1. Usunięcie guza tkanek miękkich (tłuszczaka, kaszaka, brodawki) z badaniem histopatologicznym. Tłuszczak – nowotwór niezłośliwy – przyjmuje postać owalnego, miękkiego i przesuwalnego guza. Może pojawić się na skutek urazu, rany, u osób otyłych lub na skutek uwarunkowań genetycznych. Powstaje z komórek tłuszczowych otoczonych torebką łącznotkankową. Kaszak także uznawany jest za nowotwór łagodny. Może powstać na skutek uwarunkowań genetycznych, niewłaściwej pracy gruczołów łojowych lub jako efekt mechanicznego uszkodzenia skóry. Kaszak powstaje z nabłonka wielowarstwowego płaskiego, substancji łojowych, komórek naskórka i fragmentów mieszków włosowych. Brodawki wywołuje wirus HPV. Można się nim zarazić np. na salach sportowych, basenach lub wspólnie używając ręcznika z zarażoną osobą. Brodawki mają różną wielkość, wygląd i mogą być rozmieszczone na całym ciele. Badanie histopatologiczne wyklucza obecność nowotworu złośliwego.

2. Usunięcie znamion skórnych z badaniem histopatologicznym. Do usunięcia kwalifikują się zmiany skórne, które są nietypowe, mogą wskazywać na początek choroby nowotworowej, a także takie, które umiejscowione są w miejscach drażnionych mechanicznie np. odzieżą. Badanie histopatologiczne pozwala określić rodzaj, rozległość zmiany i ocenić skuteczność jej wycięcia.

3. Usunięcie wrastającego paznokcia. Wrastające paznokcie są przyczyną dużego dyskomfortu, który pojawia się na skutek wrastania bocznej krawędzi paznokcia pod przylegającą do niej skórę. Wrastanie paznokci może być efektem np. nieprawidłowego obcinania paznokci, nieprawidłowo dobranego obuwia, mechanicznego uszkodzenia wału paznokciowego, etc. Podczas zabiegu usuwa się cały paznokieć wraz z macierzą lub jedynie fragment, który rośnie nieprawidłowo.

4. Nacięcie ropnia, zaropiałego kaszaka. Ropnie są skutkiem zakażenia bakteryjnego i mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele. Jedyną skuteczną formą leczenia ropnia lub zaropiałego kasza jest jego nacięcie, usunięcie zmienionej tkanki oraz dokładne oczyszczenie rany.

5. Usunięcie ciała obcego ze skóry lub tkanki podskórnej. Ciało obce to przedmiot lub substancja, która w wyniku urazu lub innego działania utknęła w skórze lub tkance podskórnej. Nie należy jej usuwać samodzielnie z uwagi na powstanie krwotoku, możliwość uszkodzenia głębiej położonych struktur, niedostateczne oczyszczenie rany, etc.

6. Usunięcie szwów, staplerów. Tradycyjne szwy i staplery (szwy mechaniczne) zazwyczaj usuwa się w ciągu 10-14 dni po wykonanym zabiegu. Wszystko zależy od rodzaju oraz rozległości wykonanej operacji.

DSC00022 (2)_CF

Cena zabiegu

Zabiegi chirurgii ogólnejCena
Usunięcie guza tkanek miękkich (tłuszczak, kaszak, brodawka) z badaniem histopatologicznym300 – 500 zł
usunięcie znamion skórnych z badaniem histopatologicznym250 – 500 zł
Usunięcie wrastającego paznokcia250 – 400 zł
Nacięcie ropnia, zaropiałego kaszakaod 250 zł
Usunięcie ciała obcego ze skóry lub tkanki podskórnejod 300 zł
Usunięcie szwów, staplerówod 100 zł