Mezoterapia (peptydowa terapia włosów) dr Cyj

Mezoterapia dr Cyj to innowacyjny zabieg, który hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich odrost. Podczas zabiegu stosuje się pierwszy na świecie preparat peptydowy wykorzystywany w terapii problemów z włosami – Dr Cyj Hair Filler. 10 lat pracy nad preparatem zostało zwieńczone opatentowaniem formuły zawierającej aż 7 peptydów połączonych z kwasem hialuronowym. Składniki te stymulują mikrokrążenie skóry głowy i namnażanie się nowych komórek. Hamują też niekorzystny wpływ środowiska na skórę głowy. Innowacyjny jest nie tylko skład preparatu, ale również technologia przedłużonego uwalniania substancji aktywnych. Już minimalna dawka skoncentrowanego preparatu stopniowo wnika przez skórę i pobudza komórki do regeneracji nawet przez 2 tygodnie po zabiegu.

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia dr Cyj jest przeznaczona dla kobiet i mężczyzn, których dotykają problemy takie jak:

  • Łysienie androgenowe
  • Nadmierne wypadanie włosów spowodowane innymi
    czynnikami (np. stres, dieta)
  • Potrzeba wzmocnienia włosów przed lub po
    przeszczepie
  • Cienkie i przerzedzone włosy

Z peptydowej terapii włosów powinny natomiast zrezygnować panie w ciąży i karmiące piersią oraz osoby chore na nowotwory. Bezpośrednim przeciwwskazaniem są też otwarte rany lub stany zapalne skóry głowy.

Przebieg zabiegu

Skoncentrowana dawka preparatu podawana jest cienką igłą i ampułkostrzykawką metodą iniekcji podskórnej. Znieczulenie nie jest stosowane, gdyż podczas zabiegu może pojawić się jedynie niewielki ból u szczególnie wrażliwych pacjentów. Zabieg trwa ok. 20 min, powinien też zostać powtórzony 4 razy w odstępie 2 tygodni (4 powtórzenia tworzą jeden pełny cykl zabiegowy).

Efekty

Wnikające w skórę peptydy naśladują naturalne substancje pobudzające włosy do wzrostu. Po zabiegu można więc spodziewać się zahamowania wypadania włosów, a także wzrostu nowych. Pierwsze efekty można zaobserwować już po 15 dniach po rozpoczęciu cyklu zabiegowego. Dla ich podtrzymania zaleca się powtórzenie całej kuracji po 6 miesiącach.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu nie można korzystać z sauny i solarium. Należy również ograniczyć używki i stosować się do wszystkich zaleceń lekarza przeprowadzającego zabieg (w tym w kwestii stosowania preparatów pielęgnujących skórę głowy).