Yellow peel to delikatny i małoinwazyjny, ale zarazem bardzo skuteczny peeling progresywny. W zależności od ilości nakładanych warstw oddziałuje na skórę na różnych poziomach. Nazwa zabiegu oznaczająca dosłownie „żółty peeling” pochodzi od barwy używanego preparatu. W jego składzie znajdziemy m.in. witaminę C, wyciąg z rumianku oraz kwas retinowy.

Zabieg yellow peel poprawia mikrokrążenie oraz zwiększa podaż tlenu i składników odżywczych. Wyrównuje koloryt skóry, usuwając przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych. Zmarszczki zostają spłycone, blizny potrądzikowe rozjaśnione, normalizuje się też wydzielanie sebum. Yellow peel przynosi efekty równie dobre, jak o wiele bardziej agresywne peelingi chemiczne, a przy tym jest na tyle delikatny, że zaczerwienie występujące bezpośrednio po zabiegu nie stanowi zbyt dużej uciążliwości dla pacjenta. Już pojedynczy zabieg yellow peel pozostawia skórę odżywioną i oczyszczoną, ale dla uzyskania lepszych efektów zaleca się powtarzanie peelingu co miesiąc.

Na czym polega zabieg yellow peel?

Podczas pierwszej fazy zabiegu, zwanej pre-peel, skóra zostaje dokładnie oczyszczona preparatem zawierającym kwas glikolowy. Następnie w zależności od potrzeb wykonuje się peeling powierzchniowy, średnio-głęboki lub głęboki. Po złuszczeniu martwego naskórka na twarz zostaje nałożony preparat stymulujący produkcję elastyny i kolagenu. Na koniec skóra zostaje zabezpieczona wazeliną, tak, aby nie doszło do jej przesuszenia. Zabieg można wykonać na twarzy, a także dekolcie, szyi i dłoniach.

Jak działa?

Efekt złuszczenia skóry zapewnia kwas retinolowy o wysokim stężeniu. Jednocześnie po peelingu można spodziewać się blokady endogenicznej syntezy melaniny, dzięki zawartości kwasu fitowego, kojowego oraz azelainowego. Podczas yellow peel wykorzystuje się również przeciwzapalne i antyseptyczne działanie bisabololo, antyutleniające działanie stabilizowanej
witaminy C oraz antybakteryjne działanie kwasu azelainowego. Oczywiście na efekty zabiegu mają wpływ uwarunkowania osobiste takie jak wiek i stan zdrowia, dlatego nie będą one identyczne u każdego pacjenta.

Dla kogo jest przeznaczony?

Z zabiegu yellow peel mogą skorzystać pacjenci, u których pojawiły się już pierwsze płytkie zmarszczki, a także osoby borykające się z drobnymi przebarwieniami, trądzikiem (także bliznami potrądzikowymi) oraz łojotokiem. Inne wskazania do zabiegu to fotostarzenie skóry czy hiperpigmentacja.

Przeciwwskazania

Niestety nie wszystkie osoby mogą bezpiecznie poddać się zabiegowi. Niektóre sytuacje i czynniki wykluczają możliwość skorzystania z peelingu yellow peel. Są to m.in.:

  • Zapalenie tkanki łącznej
  • Alergia na którąkolwiek substancję wchodzącą w skład preparatu
    używanego do peelingu
  • Aktywne infekcje skórne
  • Liczne zmiany melanocytowe
  • Przebyte w ciągu kilku ostatnich miesięcy leczenie retinoidami
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Zaburzenia psychiczne

Zalecenia przed i po zabiegu

Przez około dwa tygodnie przed zabiegiem poleca się stosowanie preparatów z kwasem glikolowym w celu oczyszczenia skóry. Po zabiegu natomiast naskórek może sprawiać wrażenie „ściągniętego”, a twarz być lekko opuchnięta oraz zaczerwieniona lub żółta. Efekt ten powinien jednak samoistnie ustąpić. W tym czasie zaleca się mycie wyłącznie naturalnym mydłem, intensywne nawilżanie oraz stosowanie kremów z filtrem UV.

UsługiCena
Yelow Peel400zł