Lista dostępnych zabiegów i usług:

KONSULTACJA / KWALIFIKACJA DO ZABIEGU


Histeroskopia diagnostyczna jest badaniem endoskopowym. W celu diagnostyki wykorzystuje się urządzenia optyczne, które pozwalają dokładnie ocenić wnętrze jamy macicy i sprawdzić , czy nie znajdują się tam zmiany patologiczne. Histeroskopia wykonywana jest w przypadku diagnostyki niepłodności, zaburzeń cyklu miesiączkowego, jak również nawracających poronień.


Więcej

Biopsja z znieczuleniu miejscowym


Biopsja to zabieg polegający na pobraniu próbki tkanki np. narządu lub też kawałka skóry ,w celu poddania ich specjalistycznym badaniom laboratoryjnym. Biopsja ze względu na dużą skuteczność diagnostyczna, cieszy się duża popularnością stosowania.


Więcej

Elektrokonizacja szyjki macicy


Elektrokonizacja szyjki macicy jest metodą terapeutuczno-diagnostyczną. Za pomocą pętli elektrochorurgicznej pobiera się materiał niezbędny do wykonania dalszej diagnostyki tzn. badań histopatologicznych. W przypadku ,gdy na szyjce macicy znajduje się nieprawidłowa tkanka, przeprowadzenie tego zabiegu umożliwia jej usunięcie. Zabieg ten spełnia wtedy funkcję terapeutyczną.


Więcej

Drobne zabiegi pochwowe


Konizacja szyjki macicy jest zabiegiem chirurgiczno-ginekologicznym, przeprowadzanym u pacjentek, których wynik badania cytologicznego wykazuje nieprawidłowości.


Więcej

Ginekologia estetyczna


Ginekologia estetyczna to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny. Posiadająca w swej ofercie zabiegi poprawiające przede wszystkim estetykę żeńskich narządów płciowych. Ma to wpływ na poprawę jakości życia intymnego, pozwala także pozbyć się wstydliwych kompleksów.


Więcej

Histeroskopowe usunięcie mięśniaka macicy


Mięśniaki macicy to łagodne guzy, które powstają w wyniku nieprawidłowego wzrostu komórek mięśnia macicy. Do ich powstawania przyczyniają się zaburzenia hormonalne oraz skłonności genetyczne.


Więcej

Histeroskopowe usunięcie polipa endometralnego


Polip przybiera najczęściej postać owalnego wyrośla, które znajduje się w świetle jamy macicy lub tez wypełnia kanał szyjki macicy, rozrastając się do światła pochwy. Wielkość polipów jest różna „od 5mm do nawet 30 mm. Objawy i konsekwencje rozrostu polipów są bardzo szerokie.


Więcej

Histeroskopowe usunięcie przegrody macicy


Przegroda macicy jest najczęściej leczona wada rozwojową spowodowana brakiem zaniku przegrody po połączeniu się przewodów śródnerczowych podczas rozwoju żeńskiego układu płciowego w fazie życia płodowego.


Więcej

Korekta blizny po cięciu cesarskim.


Czasem szczególnym w życiu kobiety jest czas ciąży. Rozwiązanie niekiedy dokonywane jest w medycznie uzasadnionych przypadkach przez zabieg cesarskiego cięcia. Jedna z konsekwencji takiego zabiegu jest pozostałość w postaci nieestetycznej blizny, która niejednokrotnie stanowi duży problem wizualny dla kobiet podczas wypoczynku na plaźy ,czy też podczas sytuacji intymnych.


Więcej

Korekta zastarzałego pęknięcia krocza


Przebyty poród, jak też ciężka praca fizyczna mogą wywoływać konsekwencje zdrowotne w postaci zmian w obrębie narządów rodnych. Niejednokrotnie rany i pęknięcia krocza są korygowane w sposób niewłaściwy, często też w praktyce takie zabiegi są pod względem estetycznym po prostu lekceważone.


Więcej

Labioplastyka warg sromowych


Labioplastyka warg sromowych to inaczej korekta warg sromowych większych i mniejszych. Najczęściej jego zakres polega na zmniejszeniu warg sromowych ( zmianie kształtu), które są zbyt duże lub długie, mogą ograniczać swobodę ruchów i być krępujące dla pacjentki. Wykonuje się także zabiegi powiększenia warg sromowych kobiety.


Więcej

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu metoda TOT lub TVT


Nietrzymanie moczu to coraz bardziej rozpowszechnione schorzenie podczas, którego dochodzi do niezależnej od woli człowieka emisji moczu przez cewkę moczową . Następuje to podczas wysiłku i określane jest jako wysiłkowe nietrzymanie moczu ( NTM ).


Więcej

Plastyka pochwy i krocza z użyciem implantu siatkowo-taśmowego


Zabieg ten jest zabiegiem przywracającym właściwe wzmocnienie i położenie ścian pochwy oraz podwieszenie narządu rodnego przy użyciu siatki polipropylenowej.


Więcej

Plastyka tylnej ściany pochwy i krocza.


Plastykę przedniej ściany pochwy ze zlikwidowaniem tzw. uchyłka pęcherza moczowego (cystocele), plastykę tylnej ściany obejmująca zlikwidowanie tzw. uchyłka odbytnicy (rectocele) oraz plastykę krocza z odtworzeniem środka ścięgnistego.


Więcej

Podwieszanie fiksacja macicy przez pochwę do więzadła krzyżowo-kolcowego ( Operacja Richardsona), bez plastyki


Zabieg ten jest stosowany przy obniżeniu wypadaniu macicy polegającym na jej przemieszczaniu się w dół brzucha ,aż do pochwy. Jest to spowodowane osłabieniem mięśni podtrzymujących narządy rodne. Osłabienie jest nierzadko skutkiem przebytej ciąży i porodu.


Więcej

Powiększenie Punktu G kwasem hialuronowym.


Kontakty intymne maja sprawiać przyjemność obu stronom. Stanowią one niezwykłe przeżycie. Wyznacznikiem intensywności tych przeżyć jest orgazm. Brak satysfakcji z udanego współżycia to problem zbyt małego lub słabo uwydatnionego punktu G kobiety.


Więcej

Powiększenie warg sromowych większych kwasem hialuronowym ( 2 ampułki)


Modelowanie warg sromowych większych jest zabiegiem służącym nie tylko poprawie estetyki okolic intymnych, ale również działającym ochronnie na narządy położone głębiej. Ogranicza to zakażenia ,podrażnienia oraz otarcia okolic intymnych.


Więcej

Usunięcie głębokiej endometriozy z blizny po cięciu cesarskim


Endometrioza w bliźnie po cesarskim cięciu to stan, w którym komórki endometrium, czyli komórki warstwy wyścielającej wnętrze macicy znajdują się w obrębie blizny jaka pozostała w wyniku przeprowadzonego zabiegu cesarskiego cięcia.


Więcej

Wyłuszczenie gruczołu Barholina


Gruczoły Bartholina zlokalizowane są w środkowo- dolnej części wewnątrz warg sromowych większych. Są one odpowiedzialne przede wszystkim za wytwarzanie śluzowej wydzieliny, która wydostaje się przez przewody wyprowadzające na ścianki boczne przedsionka pochwy.


Więcej

Zabiegi histeroskopowe


Histeroskopia jest zabiegiem wykorzystywanym do oglądania wnętrza macicy w powiększeniu (po uprzednim podaniu do jamy macicy płynu),przy pomocy specjalnego przyrządu optycznego ,który wprowadza się przez pochwę do jamy macicy.


Więcej