Ginekologia estetyczna stanowi bardzo dynamicznie rozwijającą się gałąź medycyny. Zabiegi z zakresu plastyki ginekologicznej cieszą się rosnącym zainteresowaniem, bowiem służą poprawie estetyki żeńskich narządów płciowych, na której zależy wielu kobietom. Wiele z nich postrzega niniejszą procedurę zabiegową nie tylko jako jedną z możliwości polepszenia jakości życia intymnego, ale także upatruje w niej szansy na poprawę własnego samopoczucia.

Ginekologia estetyczna – zabiegi w Klinice Potocki


Szczególnie dbamy o profesjonalne podejście do pacjentek, które ma na celu zapewnienie im należytego poczucia bezpieczeństwa i dobrostanu psychicznego. Staramy się w naszej klinice tworzyć przyjazną przestrzeń, sprzyjającą przełamywaniu naturalnej bariery wstydu, aby komunikowanie swoich potrzeb i oczekiwań w zakresie wyglądu okolic intymnych przebiegało w atmosferze zaufania i pełnego komfortu. W naszej klinice możecie Państwo skorzystać z możliwości poddania się następującym zabiegom:


 • usuwanie głębokiej endometriozy z blizny po cięciu cesarskim,
 • usuwanie endometriozy z blizny po nacięciu krocza,
 • plastyka tylnej ściany pochwy i krocza,
 • plastyka pochwy i krocza z użyciem implantu siatkowo-taśmowego,
 • labioplastyka warg sromowych,
 • korekta zastarzałego pęknięcia krocza,
 • korekta blizny po cięciu cesarskim,
 • powiększenie warg sromowych większych kwasem hialuronowym (2 ampułki),
 • powiększenie Punktu G kwasem hialuronowym (1 ampułka).

W Klinice Potocki wykonujemy także drobne zabiegi pochwowe:


 • biopsja w znieczuleniu miejscowym,
 • elektrokonizacja szyjki macicy (LEEP).

Zakres zabiegów, mających na celu przywrócenie prawidłowej funkcjonalności narządów płciowych przy jednoczesnej poprawie estetyki miejsc intymnych, jest szeroki, co pozwala specjalistom na dobór konkretnej procedury do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentek.

Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy


Zdarza się, że kształt pochwy z różnych powodów jest niezgodny z oczekiwanym, co niekiedy ma bezpośrednie przełożenie na jakość współżycia seksualnego. Rozciągnięcie mięśni okrężnych pochwy i niekiedy towarzyszące temu powiększenie wejścia do niej może przyczyniać się do częstszego pojawiania się infekcji intymnych. Plastyka pochwy wykonywana jest u kobiet w różnym wieku, a potrzeba poddania się niniejszemu zabiegowi może wynikać z różnych powodów. Najczęściej waginoplastyka wykonywana jest u kobiet, które przebyły trudny poród naturalny, w trakcie którego doszło do pęknięcia lub nacięcia krocza, rodziły kilkukrotnie, borykają się z otyłością, mają wrodzone wady budowy pochwy bądź są narażone na nadmierne dźwiganie tudzież obciążenia w związku z wykonywanym zawodem czy uprawianym sportem. Plastyka pochwy jest jednak nie tylko zabiegiem zwężania pochwy, może bowiem służyć także powiększeniu pochwy. Waginoplastyka pozwala zmienić kształt pochwy, a tym samym może pozytywnie wpłynąć na poprawę jakości współżycia oraz zmniejszyć ryzyko pojawiania się infekcji intymnych.

Labioplastyka – na czym polega zabieg?


Labioplastyka to zabieg chirurgiczny z zakresu plastyki ginekologicznej. Służy zwiększeniu lub zmniejszeniu rozmiaru, a niekiedy także wymodelowaniu warg sromowych, czyli fałdów skóry zlokalizowanych wokół wejścia do pochwy. Zazwyczaj labioplastyka wykonywana jest w celu poprawy estetyki warg sromowych, jeśli ich wygląd odbiega od oczekiwanego, a także w przypadku, gdy ich obecna wielkość jest źródłem dyskomfortu – zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Ginekologia estetyczna – wskazania do wykonania zabiegu


Na zabiegi, które oferuje ginekologia estetyczna, decydują się kobiety w różnym wieku ze względu na:


 • dyskomfort spowodowany niezadowalającą estetką okolic intymnych,
 • dysfunkcje narządów płciowych,
 • czynniki zdrowotne,
 • naturalne procesy starzenia się organizmu,
 • zmiany związane z menopauzą,
 • przebyte porody,
 • chęć poprawy jakości życia seksualnego.

Ginekologia estetyczna – wartości w naszej klinice


Bez względu na powód jego wykonywania, zapewnienie intymności i poczucia bezpieczeństwa jest kwestią kluczową podczas każdego zabiegu obejmującego okolice intymne. Mając to na uwadze, dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć naszym pacjentkom możliwie jak najbardziej komfortowe warunki oraz zapewnić indywidualne podejście. Wysokie kwalifikacje lekarzy specjalistów oraz ich rozległa wiedza poparta doświadczeniem to priorytetowe aspekty funkcjonowania Kliniki Potocki. Wszystkie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonywane są z wykorzystaniem nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie sprzętu oraz zachowaniem wysokich standardów medycznych.


Zabiegi z zakresu plastyki ginekologicznej w Klinice Potocki wykonywane są wyłącznie w ramach świadczeń prywatnych i nie podlegają refundacji NFZ. Ceny konkretnych zabiegów znajdują się w powyższym cenniku. Każdy zabieg dobierany jest indywidualnie, a jego wykonanie poprzedzają konsultacja specjalistyczna oraz niezbędne badania. Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania lub wątpliwości dotyczące niniejszej oferty, można się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie.

Cena usługi


Zabiegi ginekologii estetycznejCena
Usunięcie głębokiej endometriozy z blizny po cięciu cesarskimod 4 000,00 zł
Usunięcie endometriozy z blizny po nacięciu kroczaod 4 000,00 zł
Plastyka tylnej ściany pochwy i kroczaod 5 500,00 z
Plastyka pochwy i krocza z użyciem implantu siatkowo-taśmowegood 6 000,00 zł + cena implantu
Labioplastyka warg sromowychod 5 500,00 zł
Korekta zastarzałego pęknięcia kroczaod 4 000,00 zł
Korekta blizny po cięciu cesarskimod 4 000,00 zł
Powiększenie warg sromowych większych kwasem hialuronowym (2 ampułki)od 4 000,00 zł
Powiększenie Punktu G kwasem hialuronowym (1 ampułka)od 2 000,00 zł