Przebyty poród, jak też ciężka praca fizyczna mogą wywoływać konsekwencje zdrowotne w postaci zmian w obrębie narządów rodnych. Niejednokrotnie rany i pęknięcia krocza są korygowane w sposób niewłaściwy, często też w praktyce takie zabiegi są pod względem estetycznym po prostu lekceważone.

Skutkiem pęknięcia krocza jest najczęściej rozerwanie wejścia do pochwy, rozerwanie jej tylnej ściany, a nierzadko uszkodzenie dna miednicy. Zmiany te mogą prowadzić nie tylko do dyskomfortu w codziennej egzystencji, między innymi ich konsekwencją jest nietrzymanie moczu. Mogą również stanowić problem związany z życiem intymnym.

Powoduje to ograniczenie potrzeb seksualnych kobiet, oraz ogólny spadek satysfakcji z życia. Ginekologia estetyczna posiada możliwości skorygowania wadliwie zagojonego pęknięcia krocza, a tym samym towarzyszących temu blizn.

Istota zabiegu polega na odtworzeniu stanu anatomicznego jaki miał miejsce przed porodem lub inną operacja o charakterze ginekologicznym.

W zależności od upływu czasu od pojawienia się zmian ,ewentualnych powikłań a także od tego jak rozległe jest uszkodzenie krocza ,zakres zabiegu może być różny. Plastyka krocza polega na podszyciu mięśni krocza oraz usunięciu nadmiaru błony śluzowej pochwy.

Zabieg najczęściej trwa standardowo około jednej godziny. Jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Na życzenie pacjentki może być wykonanie znieczulenie rdzeniowe. Do zabiegu używa się rozpuszczalnych szwów, nie powoduje to więc konieczności ich zdejmowania.

Proces zagojenia się zewnętrznej rany po zabiegu następuje w przeciągu tygodnia, natomiast pełna aktywność ruchowa powraca już po kilku dniach. W okresie rekonwalescencji ważne jest stosowanie właściwych zabiegów pielęgnacyjnych- aplikowanie delikatnych środków myjących.

Aktywność seksulana nie powinna być podejmowana prędzej niż po 6 tygodniach. Zabieg gwarantuje trwały efekt.

Cena usługi


ZabiegCena
Korekta zastarzałego pęknięcia kroczaod 4 000,00 zł