Plastyka pochwy i krocza z użyciem implantu siatkowo-taśmowego

Zabieg ten jest zabiegiem przywracającym właściwe wzmocnienie i położenie ścian pochwy oraz podwieszenie narządu rodnego przy użyciu siatki polipropylenowej.

Siatka implantu wykonana jest z materiału syntetycznego ( z polipropylenu),który zastępuje słabe tkanki oraz więzadła odpowiedzialne za podtrzymywanie macicy i pochwy. Podczas zabiegu pochwa zostaje otwarta przy ściance pochwy, a następnie wszczepiona jest siatka. Jest to zabieg często stosowany u kobiet po 50 roku życia.

Zabieg nie wymaga działań inwazyjnych w postaci rozcinania powłok brzusznych. Naprawę obniżenia ścian pochwy i przywrócenie jej funkcji uzyskuje się przez jej podwieszenie, podtrzymanie i wsparcie przy użyciu szwów wchłaniających, taśm oraz siatek polipropylenowych na przepuklinę pęcherzowo — pochwową i przepuklinę odbytniczo- pochwową.

Uzyskany efekt jest rwały u ponad 90% pacjentek. Zabiegi wymagają starannego doboru operacji i zastosowania właściwego materiału do operacji, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zabieg wykonuje się stosują znieczulenie do kręgosłupowe.

Przygotowanie do zabiegu zależy głównie od stopnia zaawansowania choroby, zakresu planowanego zabiegu, wieku pacjentki i innych obciążeń wynikających ze stanu zdrowia. Przed operacją w okresie około 3 dni należy unikać pokarmów ciężkostrawnych i picia gazowanych płynów.

Ponadto należy przyjąć na kilkanaście godzin przed zabiegiem leki przeczyszczające. Zabieg przeprowadzany jest na czczo. Pacjentka powinna się zgłosić w dniu zabiegu z oznaczona grupą krwi, aktualnymi badaniami morfologicznymi, badaniami poziomu elektrolitów, poziomu białka, badaniami na obecność HBs, HCV i APTT.

Ocena cytologiczna szyjki macicy ,w uzasadnionych przypadkach czystość pochwy i badania moczu wchodzą w skład badań przedoperacyjnych.

Tuz po zabiegu ,ale też często nawet 4-6 tygodni od zabiegu ,może pojawić się krwawienie z pochwy zazwyczaj niewielkie. Wskazane jest stosowanie irygacji -płukania pochwy ,stosowanie leków odkażających, oszczędzający tryb życia, unikanie dźwigania i unikanie zaparć przez 2-3 miesiące.

Współżycie intymne można podjąć po wygojeniu pochwy, to jest 6-8 tygodni od zabiegu, najlepiej po konsultacji z lekarzem.

Sam zabieg jak i implanty siatkowe są ogólnie uważane za bezpieczne ,a korzyści z ich założenia przewyższają potencjalne ryzyko, jeśli były wskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Cena usługi


ZabiegCena
Plastyka pochwy i krocza z użyciem implantu siatkowo-taśmowegood 6 000,00 zł