auto


Cementoplastyka (wertebroplastyka) to zabieg w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą RTGZłamania kompresyjne kręgosłupa najczęściej powstają na skutek osteoporozy. Prawie 1/4 kobiet w wieku powyżej 50 rż zmaga się ze złamaniami osteoporotycznymi kości. Ryzyko rozwoju tych złamań zwrasta z wiekiem. Do innych czynników predysponujących należą: menopauza, przewlekła sterydoterapia, długotrwałe unieruchomienie oraz niewydolność nerek.

Metoda-Cementoplastyka


Złamania kompresyjne kręgosłupa prowadzą do bardzo silnego bólu, który może trwać przez wiele miesięcy. Prowadzi to do unieruchomienia pacjenta, depresji, trudności ze snem, powstania przewlekłego bólu. W przypadku braku poprawy po leczeniu zachowawczym i nasilonych dolegliwości bólowych wykorzystuje się leczenie operacyjne. Cementoplastyka (wertebroplastyka) to zabieg w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą RTG polegający na wprowadzeniu igieł do złamanego trzonu kręgu i podania cementu kostnego. Prowadzi to do natychmiastowego zmniejsza dolegliwości bólowych, wzmocnienia złamanego trzonu oraz zwiększenia mobilności pacjenta.

Wskazania do zabiegu


Wskazaniem do zabiegu są: objawowe złamania osteoporotyczne, zwłaszcza w przypadku braku poprawy po leczeniu zachowawczym i silnego bólu uniemożliwiającego codzienną aktywności, naczyniaki prowadzące do złamania trzonu kręgu, zmiany przerzutowe do kręgosłupa.

Cena usługi


ZabiegCena
Cementoplastyka9000 zł