Discektomia szyjna To zabieg operacyjny w znieczuleniu ogólnym polegający na odbarczaniu struktur nerwowych kanału kręgowego poprzez usunięcie wypadłego jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, usunięcie osteolitów (wyrośli kostnych) z tylnych powierzchni trzonów oraz w przypadku przerośniętego i pogrubiałego więzadła podłużnego tylnego. Następnie w miejsce powstałej przestrzeni wprowadza się implant wypełniony kością.

Discektomia szyjna- wskazania


Wskazaniami do leczenia operacyjnego są: radikulopa]a i mielopa]a szyjna. W przypadku radikulopa]i są to postępujący deficyt ruchowy, ewidentne dowody na ucisk korzenia nerwowego, objawy kliniczne zgodne z badaniem obrazowym, utrzymujący się ból przez 6 - 12 tygodni bez poprawy po leczeniu zachowawczym. Wskazaniami do operacji mielopa]i szyjnej są postępowanie objawów klinicznych mimo leczenia nieoperacyjnego, ostre wystąpienie lub progresja deficytów neurologicznych, postępująca kifotyzacja z deficytami neurologicznymi.

Cena usługi


ZabiegCena
Discektomia szyjna15 000 zł+koszt implantu (jeden poziom); 17 500 zł +koszt implantu (dwa poziomy); 20 000 zł +koszt implantu (trzy poziomy);