Artroskopia kolana – zabieg i operacja stawu kolanowego

Lista dostępnych zabiegów i usług:

Artroskopia diagnostyczna stawu kolanowego


Artroskopia diagnostyczna stawu kolanowego jest mało inwazyjnym zabiegiem operacyjnym. Podczas artroskopii poprzez kilkumilimetrowe rozcięcia wprowadza się do kolana aparat optyczny zakończony kamerą wraz ze źródłem światła. Podgląd z kamery w bardzo wysokiej rozdzielczości widoczny jest na monitorze, dzięki czemu specjalista może dokładnie zbadać wewnętrzne struktury stawu.


Więcej

Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego


Więzadło krzyżowe przednie (ACL – Anterior Cruciate Ligament) jest jednym z dwóch głównych stabilizatorów kolana. Odpowiada za prawidłowe ułożenie podudzia względem kości udowej w płaszczyźnie przód-tył oraz prawo-lewo, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie łękotek, chrząstek stawowych i więzadeł pobocznych, a także zapewnia stabilność rotacyjną podczas zmiany kierunku w czasie biegu lub marszu.


Więcej

Artroskopowa rekonstrukcja MPFL


Artroskopia stawu kolanowego to zabieg o małej inwazyjności, dzięki któremu można dokładnie zbadać i leczyć stawy. Do przeprowadzenia operacji wystarczy kilka niewielkich nacięć, za pomocą których do wnętrza kolana wprowadza się kamerę oraz potrzebne narzędzia chirurgiczne. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powikłań pooperacyjnych, a powrót do pełni sił jest szybszy niż po tradycyjnych metodach operacyjnych.


Więcej

Artroskopowa rekonstrukcja rewizyjna, jednoetapowa więzadła krzyżowego przedniego


Więzadło krzyżowe przednie (ACL) rozmieszczone jest pomiędzy kłykciem bocznym kości udowej a międzykłykciem ( wyniosłością międzykłykciową ) kości piszczelowej. Zbudowane jest z dwóch kolagenowych pęczków włókien: przednio-przyśrodkowych oraz tylno- bocznych. Główną funkcją więzadła krzyżowego przedniego jest stabilizacja w kierunku przednim i rotacyjnym, a także w koślawieniu oraz szpotawieniu (poruszaniu na boki) kolan.


Więcej

Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego


Więzadło krzyżowe tylne (PCL – Posterior Cruciate Ligament) to jedno z dwóch głównych stabilizatorów w stawie kolanowym. Umieszczone jest pomiędzy kłykciem przyśrodkowym kości udowej a polem międzykłykciowym tylnym kości piszczelowej. Nazwa więzadła wzięła się ze skrzyżnego ułożenia z więzadłem krzyżowym przednim. PCL kontroluje prawidłowe wysunięcie kości piszczelowej względem kości udowej, ogranicza ruchy rotacyjne podudzia, a także stabilizuje zginanie i prostowanie.


Więcej

Cennik zabiegów


Artroskopia kolanaCena
Artroskopia diagnostyczna, lecznicza stawu kolanowego5 000 zł*
Artroskopia kolana + rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego8 500 zł*
Artroskopowa rekonstrukcja MPFL7 500 zł*
Artroskopowa rekonstrukcja rewizyjna jednoetapowa więzadła krzyżowego przedniego9 500 zł*
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego9 000 zł*

* CENY ZABIEGÓW ARTROSKOPOWYCH NIE OBEJMUJĄ KOSZTU IMPLANTÓW. DO CENY NALEŻY DODAĆ KOSZT IMPLANTU W ZALEŻNOŚCI OD ZUŻYCIA.