Lista dostępnych zabiegów i usług:

Artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu barkowego


Artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu barkowego polega na dokładnym zbadaniu i skutecznym leczeniu jamy stawu oraz wszystkich struktur od wewnątrz bez potrzeby operacyjnego otwierania. Do przeprowadzenia zabiegu wykonuje się niewielkie nacięcia w okolicy wyrostka barkowego oraz na powierzchni przedniej barku, za pomocą których wprowadza się do stawu kamerę, której podgląd można obserwować na zewnętrznym monitorze.


Więcej

Artroskopowe leczenie niestabilności stawu ramienno-łopatkowego


Staw ramienno-łopatkowy jest stawem kulistym, najbardziej ruchomym w ciele człowieka. Umożliwia poruszanie ręką w każdym kierunku. Zbudowany jest z głowy kości ramiennej, panewki łopatki, charakterystycznego układu więzadłowego oraz mięśni znajdujących się wokół. Zarówno mięśnie, jak i struktury kostne oraz więzadłowe odgrywają rolę stabilizatorów. Szeroki zakres ruchów przyczynia się do zmniejszonej stabilności stawu oraz zwiększonej podatności na urazy.


Więcej

Artroskopowe leczenie uszkodzenia stożka rotatorów


Stożek rotatorów to struktura, która otacza staw ramienno-łopatkowy z przodu, z tyłu i z góry. Zbudowana jest ze ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego, podłopatkowego oraz obłego mniejszego. Mięśnie mają swoje przyczepy na łopatce, a ich główną funkcją jest stabilizacja stawu, możliwość unoszenia ramienia oraz wykonywania ruchów obrotowych. Uszkodzenia stożka rotatorów są częstą przypadłością stawu ramienno-łopatkowego, a najbardziej narażone są na nie osoby po 40. roku życia oraz młode i aktywne fizycznie.


Więcej

Tenodeza mięśnia dwugłowego ramienia


Mięsień dwugłowy (biceps) znajduje się pomiędzy łopatką a kością promieniową na przedniej powierzchni ramienia. Biceps zbudowany jest z dwóch głów: długiej i krótkiej. Głowa długa przyczepiona jest do obrąbka stawowego i guzka nadpanewkowego łopatki, natomiast krótka głowa ma swój początek na wyrostku kruczym łopatki. W kierunku przedramienia dwie głowy łączą się w brzusiec, a następnie przechodzą w rozcięgno mięśnia dwugłowego ramienia.


Więcej

Cennik zabiegów


Artroskopia stawu barkowegoCena
Artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu barkowego (debridemet, tenotomia bicepsa, akromioplastyka, staw obojczykowo - barkowy)5 500 zł*
Artroskopowe leczenie niestabilności stawu ramienno - łopatkowego, uszkodzenie głowy długiej bicepsa7 000 zł*
Artroskopowe leczenie uszkodzenia stożka rotatorów7 000 zł*
Tenodeza mięśnia dwugłowego ramienia6 500 zł*

* CENY ZABIEGÓW ARTROSKOPOWYCH NIE OBEJMUJĄ KOSZTU IMPLANTÓW. DO CENY NALEŻY DODAĆ KOSZT IMPLANTU W ZALEŻNOŚCI OD ZUŻYCIA.