Leczenie koncentratem autologicznego osocza bogatopłytkowego:

Leczenie osoczem bogatopłytkowym to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia urazów, która wchodzi w skład medycyny regeneracyjnej. Kiedyś dostępna wyłącznie dla zawodowych sportowców, dzisiaj może pomóc każdemu. Dzięki tej metodzie indukuje się w organizmie chorego procesy naprawcze, które regenerują i odbudowują uszkodzone tkanki. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii wykorzystuje się w celu przyspieszenia procesów gojenia, zarówno urazów (łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, etc.), jak i w trakcie planowanych zabiegów operacyjnych. Leczenie z wykorzystaniem osocza bazuje na najbogatszym naturalnym źródle czynników wzrostu, które znajdują się w płytkach krwi.

Procedura wydzielenia płytek krwi nie jest skomplikowana. Z niewielkiej ilości krwi pobranej od pacjenta, w ciągu kilku minut, za pomocą specjalnego zestawu, zostaje odseparowany koncentrat płytek krwi, zwany koncentratem osocza bogatopłytkowego. W ten sposób przygotowany preparat zostaje wstrzyknięty, w przypadku niektórych schorzeń przy pomocy USG, do zmienionych chorobowo tkanek (ścięgien, mięśni, wiązadeł, chrząstek, kości). Czynniki wzrostu naturalnie występujące w osoczu, silnie stymulują uszkodzone struktury i pobudzają je do regeneracji, dzięki czemu wiele przypadłości udaje się wyleczyć bez konieczności operacji. Bardzo istotne jest to, że w przypadku zastosowania leczenia osoczem zawsze wykorzystuje się preparat uzyskany z krwi pacjenta, co eliminuje pojawienie się powikłań, takich jak alergie lub zakażenia. Innymi zaletami wykorzystania tej metody są: wysoka skuteczność terapii, mała inwazyjność, krótki okres rekonwalescencji, mała bolesność zabiegu. Ponadto po zastosowaniu koncentratu osocza pacjenci przyjmują mniej standardowych leków, co jest szczególnie istotne w przypadku, kiedy pacjent choruje na inne schorzenia.

Cały zabieg podania koncentratu osocza bogatopłytkowego trwa około 30 - 40 minut. Po wstrzyknięciu preparatu, miejsce iniekcji zostaje zabezpieczone jałowym opatrunkiem oraz unieruchomione na kilka dni. W zależności od lokalizacji używa się temblaku, szyny lub ortezy. W przypadku unieruchomienia kończy dolnej obowiązkowe są także kule ortopedyczne. Po zabiegu w określonym przez lekarza czasie należy stosować profilaktykę przeciwzakrzepową.

Leczenie komórkami macierzystymi


Komórki macierzyste w ortopedii wykorzystuje się z uwagi na ich możliwości różnicowania się i przekształcania w dowolne tkanki, dzięki czemu z powodzeniem można wyleczyć uszkodzone części organizmu. Wstrzyknięte w uszkodzony mięsień przekształcają się w komórki mięśni, wszczepione w uszkodzoną chrząstkę, przekształcają się w chrząstki, etc, odbudowując tym samym niewłaściwą strukturę tkanki.


Więcej

Łokieć tenisisty


Łokieć tenisisty, zwany zapaleniem nadkłykcia bocznego kości ramiennej, to schorzenie, którego wynikiem są zmiany degeneracyjne ścięgna, a nie jak do niedawna uważano stan zapalny. Głównym objawem tej przypadłości jest ból bocznej części łokcia, który pojawia się podczas ruchu nadgarstkiem (chwytanie, zaciskanie, obracanie, unoszenie części grzbietowej dłoni).


Więcej

Łokieć golfisty


Łokieć golfisty, inaczej zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, to choroba zwyrodnieniowa, która rozwija się w przyczepie ścięgnistej części mięśnia do kości. Dotyka obejmuje wewnętrzną stronę łokcia. Dysfunkcje najczęściej obejmują zginacze nadgarstka, szczególnie przyczepy mięśni zginacza promieniowego nadgarstka i mięśnia nawrotnego obłego.


Więcej

Zapalenie ścięgna Achillesa


Zapalenie ścięgna Achillesa spowodowane jest jego nadmiernym przeciążeniem. Uszkodzenie objawia się bólem w okolicy łydki (początkowo podczas wysiłku), a czasami także opuchlizną. Wraz z rozwojem zapalenia dolegliwości przybierają na sile i nie ustają. Z problemami ze ścięgnem Achillesa często borykają się osoby po 40. roku życia, ponieważ w tym czasie przestrzeń w obrębie struktury ścięgna staje się mniej ukrwiona, a co się z tym wiąże, jest ono mniej wytrzymałe.


Więcej

Zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa)


Zapalenie rozcięgna podeszwowego, zwane inaczej ostrogą piętową, to przewlekły stan zapalny powstały na skutek podrażnień i mikrourazów w miejscu przytwierdzenia rozcięgna do kości piętowej, czyli w strukturze, która pracuje (rozciąga się i napina) podczas każdego kroku. Początkowo chory odczuwa ból w pięcie podczas chodzenia, szczególnie nasilający się rano zaraz po przebudzeniu, a w bardziej zaawansowanym stadium choroby, dolegliwości odczuwalne są także podczas siedzenia i leżenia.


Więcej

Cennik zabiegów


Chirurgia stopyCena
Łokieć tenisistyod 900 zł
Łokieć golfistyod 900 zł
Zapalenie ścięgna Achillesaod 900 zł
Zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa)od 900 zł