Pracownia USG

Ultrasonografia (USG) to nowoczesna technika badań stosowana w dzisiejszej medycynie jako jedna z podstawowych metod diagnostycznych. Uzyskane wyniki pozwalają naszym lekarzom podjąć najbardziej trafną decyzję do dalszej opieki nad pacjentem. Na ich podstawie możemy zalecić :
- leczenie
- profilaktykę
- odstąpienie od dotychczasowej terapii.

Informacje na temat badania:

Specyfika tych badań polega na przekazywaniu za pomocą aparatu USG obrazu, na którym widać kształt oraz wielkość poszczególnych narządów, takich jak np:

 • wątroba,
 • tarczyca,
 • ślinianki,
 • węzły chłonne,
 • trzustka,
 • nerki,
 • jajniki,
 • jądra,
 • piersi,
 • moszna.

Pomoc USG Braniewo w diagnozowaniu wszelkich nieprawidłowości jest nieoceniona – wszelkie guzy bądź zgrubienia tkanek są w tym badaniu wyraźnie widoczne i pozwalają na postawienie diagnozy zgodnej ze stanem pacjenta. W związku z szerokim zastosowaniem tego badania jest ono niezawodnym wsparciem dla lekarza, który chce wyznaczyć możliwie jak najbardziej dopasowany do pacjenta plan leczenia.

Aktualnie badania USG są jednym z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych – głównie dzięki temu, iż przy pomocy ultrasonografu możliwe jest diagnozowanie szerokiego wachlarza chorób i wad rozwojowych (w przypadku USG kobiet w ciąży). Warto zaznaczyć w tym miejscu, iż pełną diagnostyką jak również interpretacją wyników badań winni się zajmować wyłącznie specjaliści w danej dziedzinie. Fachowcy z naszej Kliniki posiadają stosowną wiedzę i doświadczenie – są do Państwa dyspozycji.

Kiedy warto zdecydować się na badanie USG?

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do prawidłowości funkcjonowania wyżej wymienionych narządów i tkanek – warto skontrolować swój stan korzystając z tej metody diagnostycznej. Ma to jednak szczególne znaczenie w kilku określonych sytuacjach.


Badanie ultrasonograficzne jest szczególnie pomocne przy wykrywaniu:

 • stanów zapalnych jelit,
 • wyrostka robaczkowego
 • nowotworów (przede wszystkim tych występujących w układzie pokarmowym).

Oprócz wyżej wymienionych sytuacji, na badanie USG winny zgłosić się osoby uskarżające się na ból brzucha bądź też cierpiące na zbyt częste oddawanie moczu. Warto z jego walorów skorzystać również w przypadku, gdy wyniki laboratoryjne wskażą na podwyższony bądź obniżony poziom TSH. Zalecane jest również zdecydowanie się na badanie ultrasonograficzne w przypadku obolałej bądź powiększonej ślinianki.


Nasza klinika świadczy badania ultrasonograficzne w obszarze:Dlaczego USG w Klinice Potocki?

Badania ultrasonograficzne realizowane w naszej klinice są całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne, a nade wszystko bezpieczne. Mogą być wykonywane wielokrotnie, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwa niezmiennie specjalista, posiadający wiedzę i doświadczenie w omawianej metodzie diagnostycznej. Dlatego bez względu na to, czy szukają Państwo zaufanego miejsca do skontrolowania kondycji tarczycy, czy też ma to być badanie usg jamy brzusznej bądź dowolnego innego narządu z przedłożonej wyżej listy – zapraszamy na konsultacje!

Lista dostępnych zabiegów i usług:

Badania usg jamy brzusznej, piersi, tkanek miękkich


Badanie USG jest niezawodną pomocą w diagnostyce dotyczącej wielu narządów. Jama brzuszna, piersi oraz tkanki miękkie to jedne z tych części ciała, które są najczęściej poddawane tego rodzaju metodzie badania.


Więcej

Badanie usg tarczycy, węzłów chłonnych, ślinianek


USG tarczycy to popularne badanie diagnostyczne, dzięki któremu możliwe jest wykrycie chorób tarczycy. Rozpoznanie jest możliwe dzięki obrazowemu charakterowi tego badania, na podstawie którego lekarz jest w stanie określić następujące cechy tarczycy: rozmiar, kształt, strukturę, położenie.


Więcej

Badanie usg jąder, prostaty


USG jąder to metoda diagnostyczna pozwalająca na wykrywanie nieprawidłowości w budowie i wielkości jąder oraz najądrzy. Jest bezbolesna i nieinwazyjna. Wykonujemy to badanie również w naszej klinice, gwarantując pacjentom profesjonalne podejście i komfortowe warunki badania.


Więcej