Stomatologia w narkozie

Lista dostępnych zabiegów i usług:

Stomatologia w narkozie


Znieczulenie ogólne - dla kogo?


Wiele osób obawia się wizyty u stomatologa ze względu na niską tolerancję na ból. Dotyczy to zarówno pacjentów najmłodszych, jak i dorosłych. W konsekwencji, doprowadza to stan uzębienia do różnych zaniedbań, tych mniej szkodliwych, i tych groźniejszych. Skutecznym sposobem na strach przed wizytą u dentysty jest leczenie w znieczuleniu ogólnym, zwane popularnie narkozą. Metoda ta znajduje też zastosowanie u osób, które mogą mieć trudności ze współpracą z lekarzem, takich jak osoby niepełnosprawne czy obłożnie chore. 
Zabieg może objąć leczenie:
-chirurgiczne
-implantologiczne
-zachowawcze
-endodontyczne
-protetyczne

Bezpieczeństwo i przebieg zabiegu

Co daje znieczulenie ogólne oprócz możliwości zapomnienia o bólu? Przede wszystkim czas. Zabieg w narkozie może trwać do 6 godzin. W połączeniu z brakiem odruchów obronnych pacjenta, daje to zespołowi stomatologicznemu wiele możliwości i pozwala na wykonanie kompleksowego leczenia za jednym razem, unikając wielokrotnych odwiedzin u stomatologa. Narkoza w porównaniu do innych stosowanych form znieczulenia, to metoda najbardziej zaawansowana, a zarazem najbardziej polecana w stomatologii. Może kojarzyć się ze skomplikowanym zabiegiem, i rzeczywiście, jego przeprowadzenie wymaga spełnienia rygorystycznych warunków zarówno jeśli chodzi o wyposażenie sali, sprzęt i kompetencje personelu. W naszej klinice dysponujemy pełnym zapleczem sprzętowym oraz wysoko wykwalifikowanym personelem anestezjologicznym, w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa.Stosowane przez nas leki, to bezpieczne środki nowej generacji, które można łatwo i precyzyjnie kontrolować. Mają krótkotrwałe działanie i redukują niepożądane objawy po zabiegu, takie jak nudności, wymioty, czy senność.

Zalecenia po zabiegu w narkozie

Po zakończeniu zabiegu, pacjent musi pozostać pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania podanego znieczulenia. W zależności od organizmu i indywidualnych predyspozycji wybudzanie może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Po wybudzeniu zaleca się unikać podejmowania ważnych decyzji, zabrania się spożywania alkoholu oraz prowadzenia pojazdów. Organizm potrzebuje 24 godziny na regenerację i powrót do codziennej odpowiedzialnej pracy umysłowej. Po wykonanym zabiegu, potrzeba od kilku do kilkunastu dni, aby można było cieszyć się w pełni sprawnym uzębieniem.