Poradnia urologiczna | Zabiegi i operacje urologiczne

Konsultacja urologiczna

Urologia – gałąź chirurgii zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet.

Konsultacje chorób układu moczowego u kobiet i mężczyzn w szerokim zakresie obejmują między innymi:
- rozrost gruczołu krokowego (prostaty)
- nietrzymanie moczu i zaburzenia w oddawaniu moczu u kobiet i mężczyzn
- nowotwory układu moczowego, diagnostyka krwiomoczu
- zaburzenia erekcji (wzwodu prącia) u mężczyzn, choroby jąder
- diagnostyka niepłodności męskiej.

Lista dostępnych zabiegów i usług:

Cystoskopia


Cystoskopia jest badaniem pęcherza moczowego polegającym na wzrokowej ocenie błony śluzowej wyścielającej pęcherz moczowy. Badanie to wykonuje się za pomocą cystoskopu. Cystoskop to rodzaj wziernika, ma kształt metalowej rurki, którą wyposażono w światłowodowy układ optyczny pozwalający lekarzowi na wzrokową ocenę stanu narządów układu moczowego.


Więcej

Badanie urodynamiczne


Badanie urodynamiczne przeprowadzane jest w ramach diagnostyki przy wykrywaniu zaburzeń w utrzymaniu moczu. Badanie to pozwala na uzyskanie powtarzalnych wyników, dzięki którym można przyjąć optymalny sposób dalszego leczenia pacjenta.


Więcej

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu taśmą TVT


Nietrzymanie moczu (NTM) to niezależny od naszej woli wyciek moczu. Zaburzenie to występuje u około 10% populacji. Nietrzymanie moczu dotyczy obojga płci, ale kobiety cierpią z tego powodu dwa razy częściej niż mężczyźni.


Więcej

Leczenie nietrzymania moczu z parcia botoxem


Nietrzymanie moczu (NTM) to niezależny od naszej woli wyciek moczu. Zaburzenie to występuje u około 10% populacji. Nietrzymanie moczu dotyczy obojga płci, ale kobiety cierpią z tego powodu dwa razy częściej niż mężczyźni.


Więcej

Stulejka w znieczuleniu miejscowym


Stulejka to jedno z najczęściej występujących schorzeń narządów płciowych u mężczyzn. Polega na zwężeniu napletka, które uniemożliwia zsunięcie go z żołędzi penisa. Może być pełna (całkowita), gdy nie jest możliwe zsunięcie napletka z penisa nawet w stanie spoczynku, lub niepełna (częściowa), kiedy napletek zsuwa się z penisa w stanie spoczynku, ale nie podczas wzwodu, a jeżeli tak, to powoduje ucisk i ból.


Więcej

Wynicowanie śluzówki cewki moczowej (mięsko cewkowe)


Mięsko cewkowe jest najczęściej występującym guzem łagodnym ujścia zewnętrznego cewki moczowej u kobiet. Jest to uwypuklenie się błony śluzowej, które wyrasta z tylnej części dolnego końca cewki, czasami określane jako „wypadanie śluzówki cewki moczowej”.


Więcej

Krótkie wędzidełko w znieczuleniu miejscowym


Wędzidełko prącia to cienki fałd skórny zbudowany z tkanki łącznej, który przechodzi od zwieńczenia penisa do napletka osłaniającego żołądź. Wędzidełko pełni bardzo ważną funkcję, szczególnie podczas stosunku płciowego. Odpowiada za swobodne zsuwanie się napletka poza rowek zażołędny zarówno podczas wzwodu, jak również w stanie zwisu. Z natury jest elastyczne i nie powoduje żadnych problemów podczas penetracji czy masturbacji.


Więcej