Zabiegi laryngologiczne – kiedy się na nie zdecydować? Jak przygotować się do operacji laryngologicznej

Zabiegi laryngologiczne – kiedy się na nie zdecydować?

Częste infekcje górnych dróg oddechowych, nawracające zapalenia ucha, niedrożny nos, bezdechy, chrapanie, powiększone węzły chłonne, zapalenie zatok przynosowych to najczęstsze objawy schorzeń z zakresu laryngologii. Jesteśmy na nie szczególnie narażeni w okresie jesienno-zimowym. Gdy dolegliwości nawracają i stają się coraz bardziej uciążliwe, wizyta u laryngologa staje się koniecznością. A kiedy koniecznością staje się zabieg?

Laryngolog zajmuje się leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła oraz innych narządów głowy i szyi. W obręb jego zainteresowań wchodzi także chirurgia gruczołów ślinowych, języka, zatok przynosowych. Podczas konsultacji laryngologicznej ustalany jest przebieg leczenia. Przy nawracających schorzeniach często najbardziej skuteczną formą leczenia jest zabieg.

Do zabiegów laryngologicznych, które można wykonać w trybie jednodniowym,(co oznacza, że pacjent powraca do domu najpóźniej na drugi dzień po zabiegu) należą:
– usunięcie migdałków,
– drenaż wentylacyjny uszu,
– plastyka przegrody nosa (krzywa przegroda może być przyczyną nawracających infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia ucha środkowego, chrapania, pogorszenia węchu),
operacja zatoki szczękowej
– usunięcie ślinianki podżuchwowej,
– usunięcie polipów nosa
– i wiele innych

Podejmując decyzję o zabiegu dla siebie lub swojego dziecka warto rozważyć wybór prywatnej placówki. Do skorzystania ze swoich usług zachęca Klinika Potocki w Braniewie, posiadająca nowoczesny blok operacyjny i komfortowe pokoje dla pacjentów. W braniewskiej klinice zabiegi z zakresu laryngologii wykonuje specjalista otolaryngologii Marcin Siniarski.

Jakość usług, opieka wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego , warunki w jakich przebywają kuracjusze sprawiają, że pacjent czuje się tu zaopiekowany i wychodzi zadowolony. Za cel nadrzędny klinika postawiła sobie najwyższą jakość usług świadczonych przez doświadczonych specjalistów. Jej priorytetem jest komfort i zadowolenie pacjenta, o które dba dopasowując indywidualne rozwiązania medyczne do jego stanu zdrowia.