Krótkie wędzidełko w znieczuleniu miejscowym


Wędzidełko prącia to cienki fałd skórny zbudowany z tkanki łącznej, który przechodzi od zwieńczenia penisa do napletka osłaniającego żołądź. Wędzidełko pełni bardzo ważną funkcję, szczególnie podczas stosunku płciowego. Odpowiada za swobodne zsuwanie się napletka poza rowek zażołędny zarówno podczas wzwodu, jak również w stanie zwisu. Z natury jest elastyczne i nie powoduje żadnych problemów podczas penetracji czy masturbacji.

Krótkie wędzidełko to jedno z najczęściej pojawiających się nieprawidłowości anatomicznych prącia. Może być wrodzone, za krótkie od urodzenia. W takim przypadku do rozpoznania dochodzi zazwyczaj w wieku nastoletnim, w momencie rozpoczęcia współżycia seksualnego. Skrócenie wędzidełka może być także nabyte, wskutek przebytych chorób, stanów zapalnych i urazów, które gojąc się, doprowadzają do bliznowacenia, dalszego skracania się i zmniejszenia elastyczności tkanki. Krótkie wędzidełko powoduje dyskomfort i nieprzyjemne dolegliwości podczas współżycia, masturbacji, a także codziennej pielęgnacji, a dodatkowo podczas penetracji może przyczynić się do jego naderwania lub zerwania. Uszkodzone wędzidełko jest źródłem silnego bólu, pieczenia, a także obfitego krwawienia. Warto wiedzieć, że także normalnej długości wędzidełko może ulec naderwaniu lub zerwaniu. Przyczyna leży w stulejce, czyli zbyt ciasnym napletku niezdolnym do swobodnego zsunięcia się. W takiej sytuacji do uszkodzenia dochodzi w momencie zbyt intensywnych pieszczot w czasie stosunku seksualnego.

Stulejka - leczenie


Już przy pierwszych dolegliwościach należy udać się do urologa. Odkładanie wizyty lekarskiej może doprowadzić do naderwania lub całkowitego uszkodzenia tkanki. Zabieg wydłużenia wędzidełka jest jedynym sposobem na wyleczenie i uniknięcie powikłań, jednakże nie jest on skomplikowany, trwa kilkanaście minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Polega na poprzecznym nacięciu wędzidełka i zszyciu go w odpowiedni sposób. Podczas gojenia tkanka wydłuża się i staje się bardziej elastyczna. Zwykle do zabiegu używa się szwów wchłanialnych, które nie wymagają późniejszego ściągnięcia.

Jeżeli doszło już do naderwania lub zerwania tkanki, konieczna jest konsultacja lekarska, aby ocenić, czy wędzidełko ma możliwość właściwego zrośnięcia się samodzielnie, czy potrzebne będzie odpowiednie zszycie.

Cena usługi


ZabiegCena
Krótkie wędzidełko w znieczuleniu miejscowym1 400 zł